Fjordy a hory v okolí Bergenu

Tento itinerář vám během 8 dnů provede krásnými místy v okolí Bergenu. Itinerář je soustředěný do třech oblastí. První dny prozkoumáte druhé největší norské město Bergen a jeho okolí. Poté se přesunete do oblasti Hardanger, kde podniknete několik výletů (Trolltunga nebo alternativy). Dále se přesunete k městečku Lærdal a prozkoumáte okolí dalších dvou nádherných norských fjordů Aurlandsfjorden a Nærøyfjorden. Itinerář počítá se zapůjčením auta v Bergenu a ubytováním v chatkách v kempech/AirBnb.

990 

Co itinerář obsahuje

Plán den po dni

Itinerář obsahuje podrobný plán na každý den včetně tipů na kempy, mapu cesty na daný den, podrobnosti o turistických túrách a atrakcích.

Obecné informace

Více než 20 stran itineráře je věnovaných informacím ohledně cestování do Norska (registrace k placení mýtného, informace ohledně trajektů, ceny v Norsku, informace o kempování nebo cestování se psem...)

Datový zdroj 4

Informace o trajektech

Který trajekt zvolit pro cestu do Norska a který den vybrat, aby byla cesta levnější. Itinerář také obsahuje odkazy na jízdní řády místních trajektů v Norsku.

Itinerář neobsahuje:

Pár slov o itinerářích

quotes

Ahoj, já jsem Radka a již více než deset let žiju a cestuju po Norsku. Od roku 2017 se zabývám plánováním itinerářů na míru do Norska a na Island. Za tu dobu jsem pro klienty připravila přes 50 různých itinerářů. Aktuálně pracuji pro norskou cestovní kancelář, kde se tvorbě itinerářů věnuji profesionálně. V důsledku toho nemám tolik času na individuální práci s vlastními klienty.

Proto jsem vybrala a upravila nejčastěji poptávané itineráře, které si nyní můžete stáhnout ve formě pdf. Součástí itineráře jsou obecné informace o cestování do Norska a na Island, plán cesty den po dni, tipy na ubytování a restaurace i přesné informace o turistických cílech (například turistické mapy, otevírací doby, informace o vstupném atd.)

Věřím, že vám tento předpřipravený itinerář ušetří čas i nervy a ukáže vám nejenom turistická místa, ale i utajená zákoutí, které mnohdy neznají ani místní. 

Miluju Norsko: Radka Stankova

Krásnou dovolenou!

Radka

Ukázka itineráře

Miluju Norsko: Itinerář Norsko
itinerar

Vzdálenosti a čas na cestě

●  Den 1: Bergen, 0,5 hod, 20 km
●  Den 2: Bergen, veřejná doprava
●  Den 3: Hardanger, 4 hod, 200 km
●  Den 4: Hardanger, 1 hod 30 min, 70 km
●  Den 5: Hardanger, 2 hod 40 min, 120 km
●  Den 6: Sognefjord, 5 hod, 300 km
●  Den 7: Sognefjord, 1 hod, 70 km
●  Den 8: Sognefjord - Bergen, 300 km, 5 hod
misto

Západní Norsko

Itinerář s názvem „Fjordy a hory v okolí Bergenu“ vám během 8 dní ukáže krásná místa v okolí druhého největšího norského města.

tinerář je soustředěný do třech oblastí. První dny prozkoumáte druhé největší norské město Bergen a jeho okolí. Poté se přesunete do oblasti Hardanger, kde podniknete několik výletů (Trolltunga nebo Reinanuten, Bondhusvatnet, Rosendal, ledovec Folgefonna). Dále se přesunete k městečku Lærdal a prozkoumáte okolí dalších dvou nádherných norských fjordů Aurlandsfjorden a Nærøyfjorden.

Itinerář se zaměřuje na horskou turistiku. Vzhledem k náročnějším trasám (do 20 km, 1000 m převýšení) není vhodný pro malé děti. Kvůli nadmořské výšce navrhovaných tras je tato trasa vhodná pouze pro období od poloviny června do poloviny října.

Po zakoupení itineráře obdržíte 35 stránkový pdf dokument, který je rozdělen do dvou částí. Část před cestou obsahuje kapitoly o počasí, oblečení a vybavení, trajektech, pravidlech silničního provozu, tankování a nakupování v Norsku. Druhá část je samotný itinerář, který obsahuje plán cesty den po dni, mapu cesty na daný den, popisy turistických tras a tipy na ubytování. Ubytování je naplánované do kempů s chatkami a do Airbnb.

Upozorňujeme, že se jedná o elektronickou knihu ve formátu pdf, a ne o tištěnou publikaci!

Co navštívíte

●  Bergen
●  Jezero Bondhusvatnet
●  Trolí jazyk Trolltunga
●  Ledovec Folgefonna
●  Sloupové kostely
●  Fjordy Aurlandsfjord a Nærøyfjord
●  A další krásná místa

Oslovil vás tento itinerář?

Recenze a zkušenosti

Iva TeršováItinerář na míru
Read More
Úžasný itinerář a spoustu dobrých rad navíc. Cestu jsme absolvovali na přelomu srpna a září. Díky plánu jsme vše v pohodě našli a vždy věděli co a jak. Viděli jsme úchvatná místa, na která by nás vůbec nenapadlo zajet, ušetřili jsme spoustu času a stresu. Dobře jste nám poradila i termín - bylo ještě hezky, ale kempy byly již poloprázdné a za dobré ceny, a ani turistická místa nebyla narvaná. A týden každodenní polární záře! Moc nám pomohla možnost zodpovězení dalších dotazů v průběhu cesty a pocit jistoty, že kdyby nastal problém, máme se na koho obrátit!
Zuzana BlažkováInteraktivní mapa západního Norska
Read More
Jako milovnici map a prostorové komunikace mi ohromně vyhovoval formát, který je - nechápu proč - na trhu vlastně unikátní a inovativní; ostatní destinační produkty vám prodají text a fotky, ale polohu na mapě už si musíte spojovat sami. Radka prodává vrstvu Google Maps, což je naprosto geniální - žádná appka/kniha navíc, prostě někde jedete, otevřete mapu a vidíte okamžitě barevně rozklíčované tipy na přírodní i kulturní a další zajímavosti v okolí.
Iva TejkalováInteraktivní mapa západního Norska
Read More
Vaše mapa je skvělou pomůcku pro soukromé plánovače jako jsem já a hlavně JE V ČEŠTINĚ! Pro nás konkrétně mají velký přínos tipy na kulturu jako je Kistefos muzeum, které navštívíme právě díky vám, protože je to novinka a tištěný průvodce je z roku 2016. Na velké tůry si netroufáme, ale rozdělení podle obtížnosti je skvělé a tím pádem můžeme zhodnotit do čeho se pustíme. Navíc vaše filozofie tipů i na místa, která nejsou na seznamu 90% cestovek je přesně to co mě baví. Přátelům, kteří o Norsku uvažují vás doporučuji a budu to ráda dělat dál.
Irena KadrnožkováItinerář na míru
Read More
V začátku plánování naší rodinné cesty po Norsku jsem náhodou objevila velmi poutavý blog RealCampLife, který spravuje Radka s Ivarem. A protože se nám líbily všechny jejich rady a postřehy, využili jsme jejich nabídku a nechali si od nich vytvořit itinerář na celé tři týdny. Ani jednou jsme se neztratili, ani jednou jsme se nenudili a domů jsme si dovezli jedinečné zážitky, plno krásných fotek bez davů a chuť se do Norska zase někdy vrátit.
Pavel Čermákcestovní konzultace
Read More
Radka, autorka Realcamplife, mi perfektně a mile poradila s plánováním dvoutýdenního roadtripu z Trondheim na Lofoty a zpět! Má přehled snad o všem v Norsku Poradila jak ohledně půjčení auta, MHD v okolí Trondheim, doporučila nějaký parádní treky.... Pokud se jednou rozhodne dělat tam průvodkyni, bude v tom určitě skvělá!
Edita TrčkováItinerář na míru
Read More
Děkuji Radce za velmi ochotný přístup s vypracováním mého itineráře při plánování mé cesty po Norsku. Její cenné rady a osobní zkušenosti s touto krajinou mi umožnily naplánovat cestu i na méně známá krásná místa v zemi fjordů. S jejím přispěním se o to víc těším na nezapomenutelnou dovolenou.
Mirek ZáhorskýInteraktivní mapa západního Norska
Read More
Mapa mi velice pomohla. Jsme lidi co moc neplánujeme a jezdíme s obytnou dodávkou po světě skoro na blind. Takže mrknem na pár videii z dané země a pak vyrazíme a buď tam dojedeme nebo ne. Mapa od tebe byla skvělá, že více či méně byla taková všeho chuť a hlavně byla dobře v bodech rozdělena do kategorii a to se dalo pak dobře řešit. Určitě mapu budu doporučovat dál!
Previous
Next

Časté dotazy

Itinerář začíná a končí v Bergenu. Z ČR do Oslo létají společnosti SAS a Norwegian. V Oslo pak můžete přestoupit na vnitrostátní let nebo dojet do Bergenu vlakem po Bergenské železnici, která vede přes náhorní plošinu Hardangervidda a je označována za jednu z nejkrásnějších vlakových tratí na světě.

Ubytování jsou naplánována do kempů, kde si můžete pronajmout chatky a do Airbnb. Všechny ubytování jsou v blízkosti měst, takže je možné si vybrat alternativní ubytování skrze Airbnb nebo Booking.com.

V itineráři jsou tři celodenní horské výlety, takže je vhodný pro období od začátku června (pozor, ještě může být v horách sníh) do zhruba konce října.

To záleží na vašich dětech a psech :) Limitujícím faktorem je zde náročnost navrhovaných celodenních túr. Pokud vaše děti a psi ujdou 20 km s 1000 m převýšením, tak je itinerář vhodný.

V tomto případě ano. Především pokud se chystáte cestovat v hlavní turistické sezóně (druhá polovina června – polovina srpna). Bergen a přilehlé oblasti jsou populárními turistickými cílemi a ubytování v místech jako je Odda (výchozí místo pro Trolltungu) nebo Flåm (konec Flåmské železnice) jsou často zamluvená několik měsíců dopředu. V itineráří sice nenavrhuji ubytování přímo v těchto místech, ale v přilehlých městech a vesnicích, ale i tak je dobré ubytování v tomto případě řešit s předstihem.

Ne. Jako v každém itineráři se snažím navrhnout alternativy ke známým turistickým cílům. Itinerář například zahrnuje výstup na Trolí jazyk – Trolltungu, ale pokud nemáte rádi turistické atrakce, tak mám pro vás v itineráři alternativu.

Pokud byste preferovali více dní, tak není problém si itinerář trochu uzpůsobit – zůstat na místě, které se vám líbí o něco déle a například strávit odpočinkový den rybařením u fjordu. Pro větší flexibilitu doporučuji itinerář zkombinovat s interaktivní mapou západního Norska.

Miluju Norsko: Itinerář Norsko

Itinerář Fjordy a hory v okolí Bergenu

Tento itinerář vám během 8 dnů provede krásnými místy v okolí Bergenu. Itinerář je soustředěný do třech oblastí. První dny prozkoumáte druhé největší norské město Bergen a jeho okolí. Poté se přesunete do oblasti Hardanger, kde podniknete několik výletů (Trolltunga nebo alternativy). Dále se přesunete k městečku Lærdal a prozkoumáte okolí dalších dvou nádherných norských fjordů Aurlandsfjorden a Nærøyfjorden. Itinerář počítá se zapůjčením auta v Bergenu a ubytováním v chatkách v kempech/AirBnb.

990 

Interkativní mapy, které by se vám hodily

Interaktivní mapa západního Norska je soubor více než 700 zajímavých míst na jihu a západě Norska (od Kristiansandu až po Trondheim) zanesených do aplikace Google My Maps. Jednotlivé body jsou označeny přehlednými ikonkami a rozděleny do vrstev …
Mapa je skvělým pomocníkem pro plánování dovolené do Norska pro všechny, kteří chtějí poznat o něco více, než jen notoricky známé turistické atrakce. Ocení ji ale i ti, kteří v Norsku už nějaký pátek žijí a hledají inspiraci na víkendové cesty.
Miluju Norsko: Radka Stankova

Nevyhovuje vám tento itinerář? Co takhle itinerář vám zcela na míru?

Podrobný itinerář, který vás provede den za dnem vaší dovolenou po Norsku, včetně interaktivní mapy.