Magické souostroví za polárním kruhem

Itinerář je zaměřen na aktivní turisty a počítá s cestou vlastním (obytným) autem a spaním v kempech nebo na divoko. Cesta na sever je naplánovaná s využitím trajektu Gdaňsk – Nynashamn, cestou zpět si můžete vybrat ze 3 různých variant. Itinerář je vhodný pouze pro letní období (1.6 – 31.8) kvůli sezónnímu trajektu.

990 

Co itinerář obsahuje

Plán den po dni

Itinerář obsahuje podrobný plán na každý den včetně tipů na kempy, mapu cesty na daný den, podrobnosti o turistických túrách a atrakcích.

Obecné informace

Více než 20 stran itineráře je věnovaných informacím ohledně cestování do Norska (registrace k placení mýtného, informace ohledně trajektů, ceny v Norsku, informace o kempování nebo cestování se psem...)

Datový zdroj 4

Informace o trajektech

Který trajekt zvolit pro cestu do Norska a který den vybrat, aby byla cesta levnější. Itinerář také obsahuje odkazy na jízdní řády místních trajektů v Norsku.

Itinerář neobsahuje:

Pár slov o itinerářích

quotes

Ahoj, já jsem Radka a již více než deset let žiju a cestuju po Norsku. Od roku 2017 se zabývám plánováním itinerářů na míru do Norska a na Island. Za tu dobu jsem pro klienty připravila přes 50 různých itinerářů. Aktuálně pracuji pro norskou cestovní kancelář, kde se tvorbě itinerářů věnuji profesionálně. V důsledku toho nemám tolik času na individuální práci s vlastními klienty.

Proto jsem vybrala a upravila nejčastěji poptávané itineráře, které si nyní můžete stáhnout ve formě pdf. Součástí itineráře jsou obecné informace o cestování do Norska a na Island, plán cesty den po dni, tipy na ubytování a restaurace i přesné informace o turistických cílech (například turistické mapy, otevírací doby, informace o vstupném atd.)

Věřím, že vám tento předpřipravený itinerář ušetří čas i nervy a ukáže vám nejenom turistická místa, ale i utajená zákoutí, které mnohdy neznají ani místní. 

Miluju Norsko: Radka Stankova

Krásnou dovolenou!

Radka

Ukázka itineráře

Miluju Norsko: Itinerář Norsko
itinerar

Vzdálenosti a čas na cestě

●  Den 1: Cesta do Gdaňsku, noční trajekt, 9 hod, 750 km
●  Den 2: Stockholm, 1 hod, 60 km
●  Den 3: Střed a sever Švédska, 8 hod, 660 km
●  Den 4: Sever Švédska, 7 hod, 500 km
●  Den 5: Sever Švédska, 4 hod, 300 km
●  Den 6: Okolí Narviku, 4 hod, 200 km
●  Den 7: Trajekt na Lofoty, 3 hod 30 min, 90 km (včetně trajektu)
●  Den 8: Lofoty, 1 hod, 60 km
●  Den 9: Lofoty, 1h 30 min, 85 km
●  Den 10: Lofoty, 40 min, 40 km
●  Den 11: Lofoty, 30 min, 20 km
●  Den 12: Lofoty, 1 hod, 50 km
●  Den 13: Trajekt Moskenes - Bodø, 2 hod, 120 km (bez trajektu)
●  Den 14: Helgelandskysten, 3 hod, 170 km
●  Den 15: Střední Norsko, 8 hod, 550 km
●  Den 16: Východní Norsko, přejezd do Švédska, 7 hod 30 min, 530 km
●  Den 17: 3 různé varianty pro cestu domů
●  Den 18: 3 různé varianty pro cestu domů
misto

Švédsko, Lofoty

Itinerář s názvem „Magické Lofoty“ vám během necelých třech týdnů ukáže krásná místa Švédska a Norska, se zaměřením na souostroví a Lofoty. Itinerář je naplánován tak, abyste ochutnali od všeho trochu. Projdete si nejznámější lofotské treky (Reinebringen, Ryten a Kvalvika, Svolværgeita), užijete si krásné norské i švédské přírody (ledovec Svartisen, národní park Abisko) ale zároveň poznáte i pár míst, které nenajdete v turistických průvodcích a nakouknete i do některých měst (Stockholm, Trondheim, hornické město Kiruna).

Itinerář počítá s cestou trajektem z Polska do Švédska a cestou na sever po východním pobřeží Švédska. Na Lofoty dorazíte sedmý den cesty a na ostrovech strávíte celkem 5 dní. Další tři dny jsou pak zaměřené na turistiku v oblastech poblíž Lofot, které jsou o něco méně turistické. Trasa dále pokračuje na jih Norska.

Itinerář se samozřejmě zaměřuje na turistiku, ale jedná se o lehčí trasy, které zvládnou i rodiny se sportovně založenými dětmi. Uvidíte písečné pláže, nádherné hory, ledovec a mnoho dalších přírodních zajímavostí. Itinerář je vhodný pro letní období, vzhledem k tomu, že na sedmý den cesty je naplánovaný trajekt, který operuje pouze od 1.června do 31.srpna. 

Po zakoupení itineráře obdržíte 61 stránkový pdf dokument, který je rozdělen do dvou částí. Část před cestou obsahuje kapitoly o počasí, oblečení a vybavení, trajektech, pravidlech silničního provozu, tankování a nakupování. Druhá část je samotný itinerář, který obsahuje plán cesty den po dni, mapu cesty na daný den, popisy turistických tras a tipy na ubytování v kempech. Ubytování je naplánované do kempů. V dokumentu ale najdete obecné informace o kempování v Norsku.

Upozorňujeme, že se jedná o elektronickou knihu ve formátu pdf, a ne o tištěnou publikaci!

Co navštívíte

●  Pláž Kvalvika
●  Ikonické skály Svolværgeita a Djevelporten
●  Plavbu po fjordu a pozorování mořských orlů (volitelné)
●  Rybářské vesnice Nusfjord a Å
●  Ledovec Svartisen
●  Prohlídka Trondheimu
●  A mnoho dalších krásných míst!

Oslovil vás tento itinerář?

Recenze a zkušenosti

Iva TeršováItinerář na míru
Read More
Úžasný itinerář a spoustu dobrých rad navíc. Cestu jsme absolvovali na přelomu srpna a září. Díky plánu jsme vše v pohodě našli a vždy věděli co a jak. Viděli jsme úchvatná místa, na která by nás vůbec nenapadlo zajet, ušetřili jsme spoustu času a stresu. Dobře jste nám poradila i termín - bylo ještě hezky, ale kempy byly již poloprázdné a za dobré ceny, a ani turistická místa nebyla narvaná. A týden každodenní polární záře! Moc nám pomohla možnost zodpovězení dalších dotazů v průběhu cesty a pocit jistoty, že kdyby nastal problém, máme se na koho obrátit!
Zuzana BlažkováInteraktivní mapa západního Norska
Read More
Jako milovnici map a prostorové komunikace mi ohromně vyhovoval formát, který je - nechápu proč - na trhu vlastně unikátní a inovativní; ostatní destinační produkty vám prodají text a fotky, ale polohu na mapě už si musíte spojovat sami. Radka prodává vrstvu Google Maps, což je naprosto geniální - žádná appka/kniha navíc, prostě někde jedete, otevřete mapu a vidíte okamžitě barevně rozklíčované tipy na přírodní i kulturní a další zajímavosti v okolí.
Iva TejkalováInteraktivní mapa západního Norska
Read More
Vaše mapa je skvělou pomůcku pro soukromé plánovače jako jsem já a hlavně JE V ČEŠTINĚ! Pro nás konkrétně mají velký přínos tipy na kulturu jako je Kistefos muzeum, které navštívíme právě díky vám, protože je to novinka a tištěný průvodce je z roku 2016. Na velké tůry si netroufáme, ale rozdělení podle obtížnosti je skvělé a tím pádem můžeme zhodnotit do čeho se pustíme. Navíc vaše filozofie tipů i na místa, která nejsou na seznamu 90% cestovek je přesně to co mě baví. Přátelům, kteří o Norsku uvažují vás doporučuji a budu to ráda dělat dál.
Irena KadrnožkováItinerář na míru
Read More
V začátku plánování naší rodinné cesty po Norsku jsem náhodou objevila velmi poutavý blog RealCampLife, který spravuje Radka s Ivarem. A protože se nám líbily všechny jejich rady a postřehy, využili jsme jejich nabídku a nechali si od nich vytvořit itinerář na celé tři týdny. Ani jednou jsme se neztratili, ani jednou jsme se nenudili a domů jsme si dovezli jedinečné zážitky, plno krásných fotek bez davů a chuť se do Norska zase někdy vrátit.
Pavel Čermákcestovní konzultace
Read More
Radka, autorka Realcamplife, mi perfektně a mile poradila s plánováním dvoutýdenního roadtripu z Trondheim na Lofoty a zpět! Má přehled snad o všem v Norsku Poradila jak ohledně půjčení auta, MHD v okolí Trondheim, doporučila nějaký parádní treky.... Pokud se jednou rozhodne dělat tam průvodkyni, bude v tom určitě skvělá!
Edita TrčkováItinerář na míru
Read More
Děkuji Radce za velmi ochotný přístup s vypracováním mého itineráře při plánování mé cesty po Norsku. Její cenné rady a osobní zkušenosti s touto krajinou mi umožnily naplánovat cestu i na méně známá krásná místa v zemi fjordů. S jejím přispěním se o to víc těším na nezapomenutelnou dovolenou.
Mirek ZáhorskýInteraktivní mapa západního Norska
Read More
Mapa mi velice pomohla. Jsme lidi co moc neplánujeme a jezdíme s obytnou dodávkou po světě skoro na blind. Takže mrknem na pár videii z dané země a pak vyrazíme a buď tam dojedeme nebo ne. Mapa od tebe byla skvělá, že více či méně byla taková všeho chuť a hlavně byla dobře v bodech rozdělena do kategorii a to se dalo pak dobře řešit. Určitě mapu budu doporučovat dál!
Previous
Next

Časté dotazy

Tento 18 denní itinerář obsahuje plán cesty z Prahy přes Polsko a Švédsko na Lofoty a zpět skrze Norsko. Cestou na zpět máte na výběr ze 3 variant (přes Dánsko nebo Švédsko) podle toho, co byste raději cestou viděli.

Trasa je naplánovaná tak, abyste měli ze začátku a ke konci cesty delší přejezdy, ale abyste maximalizovali svůj čas na Lofotech. První dny jsou náročné, protože cesta na sever je dlouhá. I tak si ale během dne uděláte zastávky na hezkých místech a budete si moct protáhnout nohy.

Pro příklad:

1 den najedete 750 km
2. den najedete 60 km
3. den najedete 660 km
4. den najedete 500 km

V momentě, kdy přijedete na Lofoty pak budete trávit mnohem více času v horách než v autě.

Pro příklad:

8. den najedete 60 km
9. den najedete 85 km
10. den najedete 40 km
11. den najedete 20 km

Na zpáteční cestě domů se počet km opět navýší na cca 600 – 750 km/den.

Ubytování v itineráři jsou naplánované do kempů, kde můžete kempovat v autě, ve stanu nebo si zamluvit chatičku. Většinou se jedná o kempy v okolí měst a vesnic, kde není problém sehnat ubytování v B&B, pokud byste preferovali tuto možnost.

V itineráři nedávám tipy na volné kempování, protože nechci přispívat k možnému poškozování těchto míst a rozšiřování zákazů kempování. V dokumentu ale najdete obecné tipy ohledně kempování na divoko v Norsku.

Na sedmý den cesty je naplánovaný trajekt, který operuje pouze v období od 1.června do 31.srpna.

Samozřejmě to záleží na tom, kolik toho vaše děti nebo pes ujdou, ale túry v tomto itineráři nejsou nijak náročné, co se převýšení a terénu týče, takže bych ho doporučila i rodinám s dětmi od cca 8 – 10 let.

V naprosté většině norských kempů není nutné zabookovat ubytování předem. Jediný kemp, který je potřeba zamluvit předem je ve Stockholmu.

Tento itinerář se zaměřuje nejen na největší atrakce souostroví Lofoty  (například Reinebringen, pláž Kvalvika, nebo Svolværgeita). V jiné dny ale v itineráři najdete i méně turistická místa až bych řekla skoro neznámá místa. Pokud se chcete vyhnout hlavní turistické sezóně, tak se na Lofoty vypravte začátkem června nebo od druhé poloviny srpna. Kromě túr po horách navštívíte dvě větší města (Stockholm a Trondheim) i menší rybářské vesnice (například Nusfjord a Å). Jedná se o vyvážený mix?

Pokud byste preferovali více dní, tak není problém si itinerář trochu uzpůsobit – zůstat na místě, které se vám líbí o něco déle a například strávit odpočinkový den rybařením u fjordu. Pokud byste chtěli méně dní, pak mám ještě podobný itinerář na 14-15 dní.

Co se týče itinerářů do jiných míst, tak jich mám několik v plánu. Klidně mi napište co vás láká!

Miluju Norsko: Itinerář Norsko

Itinerář Magické souostroví za polárním kruhem

Itinerář je zaměřen na aktivní turisty a počítá s cestou vlastním (obytným) autem a spaním v kempech nebo na divoko. Cesta na sever je naplánovaná s využitím trajektu Gdaňsk – Nynashamn, cestou zpět si můžete vybrat ze 3 různých variant. Itinerář je vhodný pouze pro letní období (1.6 – 31.8) kvůli sezónnímu trajektu.

990 

Interkativní mapy, které by se vám hodily

Interaktivní mapa Norska je soubor více než 350 zajímavých míst na souostroví Lofoty zanesených do aplikace Google My Maps. Jednotlivé body jsou označeny přehlednými ikonkami a rozděleny do vrstev podle kategorií: turistické trasy …
Miluju Norsko: Radka Stankova

Nevyhovuje vám tento itinerář? Co takhle itinerář vám zcela na míru?

Podrobný itinerář, který vás provede den za dnem vaší dovolenou po Norsku, včetně interaktivní mapy.