Méně známá místa na jihu a západě s dětmi

Tento itinerář vám během 3 týdnů provede krásnými, neturistickými místy západního a jižního Norska s možností rybaření (vlastní vybavení). Prozkoumáte část jižního Švédska, projedete se na drezíně, navštívite vikingskou vesnici i muzeum ve Stockholmu, poplujete trajektem na izolovaný ostrov a poznáte místa, kam mnoho turistů nezavítá. Spaní je plánováno na divoko, místy do kempů.

990 

Co itinerář obsahuje

Plán den po dni

Itinerář obsahuje podrobný plán na každý den včetně tipů na kempy, mapu cesty na daný den, podrobnosti o turistických túrách a atrakcích.

Obecné informace

Více než 20 stran itineráře je věnovaných informacím ohledně cestování do Norska (registrace k placení mýtného, informace ohledně trajektů, ceny v Norsku, informace o kempování nebo cestování se psem...)

Datový zdroj 4

Informace o trajektech

Který trajekt zvolit pro cestu do Norska a který den vybrat, aby byla cesta levnější. Itinerář také obsahuje odkazy na jízdní řády místních trajektů v Norsku.

Itinerář neobsahuje:

Pár slov o itinerářích

quotes

Ahoj, já jsem Radka a již více než deset let žiju a cestuju po Norsku. Od roku 2017 se zabývám plánováním itinerářů na míru do Norska a na Island. Za tu dobu jsem pro klienty připravila přes 50 různých itinerářů. Aktuálně pracuji pro norskou cestovní kancelář, kde se tvorbě itinerářů věnuji profesionálně. V důsledku toho nemám tolik času na individuální práci s vlastními klienty.

Proto jsem vybrala a upravila nejčastěji poptávané itineráře, které si nyní můžete stáhnout ve formě pdf. Součástí itineráře jsou obecné informace o cestování do Norska a na Island, plán cesty den po dni, tipy na ubytování a restaurace i přesné informace o turistických cílech (například turistické mapy, otevírací doby, informace o vstupném atd.)

Věřím, že vám tento předpřipravený itinerář ušetří čas i nervy a ukáže vám nejenom turistická místa, ale i utajená zákoutí, které mnohdy neznají ani místní. 

Miluju Norsko: Radka Stankova

Krásnou dovolenou!

Radka

Ukázka itineráře

Miluju Norsko: Itinerář Norsko
itinerar

Vzdálenosti a čas na cestě

●  Den 1: Cesta do Gdaňsku, noční trajekt, 9 hod, 750 km
●  Den 2: Jih Švédska, 4 hod, 300 km
●  Den 3: Jih Švédska, 1 hod, 60 km
●  Den 4: Jih Švédska, 5 hod, 300 km
●  Den 5: Jih Norska, 4 hod, 250 km
●  Den 6: Jih Norska, 4 hod, 200 km
●  Den 7: Jih Norska, 7 hod, 500 km
●  Den 8: Jih Norska, žádný přesun
●  Den 9: Jih Norska, 3 hod, 150 km
●  Den 10: Západní Norsko, 4 hod 30 min, 250 km
●  Den 11: Výlet lodí na ostrov Utsira
●  Den 12: Západní Norsko, 1 hod 30 min, 80 km
●  Den 13: Hardanger, ​​4 hod, 200 km
●  Den 14: Hardanger, žádný přesun
●  Den 15: Hardangervidda, 4 hod, 200 km
●  Den 16: Hardangervidda, žádný přesun
●  Den 17: Sognefjord, 3 hod, 200 km
●  Den 18: Sognefjord, žádný přesun
●  Den 19: Sognefjord, 1 hod, 80 km
●  Den 20: Cesta do Švédska, 9 hod, 600 km
●  Den 21: Jih Švédska, 3 hod, 230 km
●  Den 22: Stockholm, cesta na trajekt, 1 hod 30 min, 90 km
●  Den 23: Cesta do ČR, 8 hod, 750 km
misto

Západní Norsko

Itinerář s názvem „Méně známá místa na jihu a západě s dětmi“ vás zavede na nepříliš turistická během místa na jihu Švédska a jihozápadě Norska, se zaměřením na možnost rybaření. ( Je potřeba mít s sebou vlastní vybavení. U jednotlivých míst, kde by mělo být hezké rybaření máte odkazy na lokální povolenky – na sladkých vodách mohou děti do 15 let rybařit zdarma, dospělí musí mít povolenku.)

Po příjezdu trajektem do Nynashamn vyrazíte do švédského národního parku Tivenden. Pak už vás čeká cesta po jižním pobřeží Norska směrem na západ, kde si prohlédnete Vikingskou vesnici, uděláte si výlet trajektem na izolovaný ostrov, uvidíte množství vodopádů nebo se podíváte k ledovci.

Po zakoupení itineráře obdržíte 47 stránkový pdf dokument, který je rozdělen do dvou částí. Část před cestou obsahuje kapitoly o počasí, oblečení a vybavení, trajektech, pravidlech silničního provozu, tankování a nakupování. Druhá část je samotný itinerář, který obsahuje plán cesty den po dni, mapu cesty na daný den, popisy turistických tras a tipy na ubytování v kempech. V itineráři dávám tipy na přespáni na divoko, popřípadě v oficiálních kempech. V dokumentu teké najdete obecné informace o kempování v Norsku.

Upozorňujeme, že se jedná o elektronickou knihu ve formátu pdf, a ne o tištěnou publikaci!

Co navštívíte

●  Národní park Tivenden ve Švédsku
●  Oblast v okolí Telemark kanálu
●  Projížďku na drezínových kolech na opuštěné železniční trati
●  Opuštěné doly na jihu Norska
●  Ostrov Utsira
●  Vikingská vesnice v Norsku a vikingské museum ve Stockholmu
●  Ledovec Folgefonna
●  Náhorní plošina Hardangervidda
●  Okolí Sognefjordu
●  A další krásná místa

Oslovil vás tento itinerář?

Recenze a zkušenosti

Iva TeršováItinerář na míru
Read More
Úžasný itinerář a spoustu dobrých rad navíc. Cestu jsme absolvovali na přelomu srpna a září. Díky plánu jsme vše v pohodě našli a vždy věděli co a jak. Viděli jsme úchvatná místa, na která by nás vůbec nenapadlo zajet, ušetřili jsme spoustu času a stresu. Dobře jste nám poradila i termín - bylo ještě hezky, ale kempy byly již poloprázdné a za dobré ceny, a ani turistická místa nebyla narvaná. A týden každodenní polární záře! Moc nám pomohla možnost zodpovězení dalších dotazů v průběhu cesty a pocit jistoty, že kdyby nastal problém, máme se na koho obrátit!
Zuzana BlažkováInteraktivní mapa západního Norska
Read More
Jako milovnici map a prostorové komunikace mi ohromně vyhovoval formát, který je - nechápu proč - na trhu vlastně unikátní a inovativní; ostatní destinační produkty vám prodají text a fotky, ale polohu na mapě už si musíte spojovat sami. Radka prodává vrstvu Google Maps, což je naprosto geniální - žádná appka/kniha navíc, prostě někde jedete, otevřete mapu a vidíte okamžitě barevně rozklíčované tipy na přírodní i kulturní a další zajímavosti v okolí.
Iva TejkalováInteraktivní mapa západního Norska
Read More
Vaše mapa je skvělou pomůcku pro soukromé plánovače jako jsem já a hlavně JE V ČEŠTINĚ! Pro nás konkrétně mají velký přínos tipy na kulturu jako je Kistefos muzeum, které navštívíme právě díky vám, protože je to novinka a tištěný průvodce je z roku 2016. Na velké tůry si netroufáme, ale rozdělení podle obtížnosti je skvělé a tím pádem můžeme zhodnotit do čeho se pustíme. Navíc vaše filozofie tipů i na místa, která nejsou na seznamu 90% cestovek je přesně to co mě baví. Přátelům, kteří o Norsku uvažují vás doporučuji a budu to ráda dělat dál.
Irena KadrnožkováItinerář na míru
Read More
V začátku plánování naší rodinné cesty po Norsku jsem náhodou objevila velmi poutavý blog RealCampLife, který spravuje Radka s Ivarem. A protože se nám líbily všechny jejich rady a postřehy, využili jsme jejich nabídku a nechali si od nich vytvořit itinerář na celé tři týdny. Ani jednou jsme se neztratili, ani jednou jsme se nenudili a domů jsme si dovezli jedinečné zážitky, plno krásných fotek bez davů a chuť se do Norska zase někdy vrátit.
Pavel Čermákcestovní konzultace
Read More
Radka, autorka Realcamplife, mi perfektně a mile poradila s plánováním dvoutýdenního roadtripu z Trondheim na Lofoty a zpět! Má přehled snad o všem v Norsku Poradila jak ohledně půjčení auta, MHD v okolí Trondheim, doporučila nějaký parádní treky.... Pokud se jednou rozhodne dělat tam průvodkyni, bude v tom určitě skvělá!
Edita TrčkováItinerář na míru
Read More
Děkuji Radce za velmi ochotný přístup s vypracováním mého itineráře při plánování mé cesty po Norsku. Její cenné rady a osobní zkušenosti s touto krajinou mi umožnily naplánovat cestu i na méně známá krásná místa v zemi fjordů. S jejím přispěním se o to víc těším na nezapomenutelnou dovolenou.
Mirek ZáhorskýInteraktivní mapa západního Norska
Read More
Mapa mi velice pomohla. Jsme lidi co moc neplánujeme a jezdíme s obytnou dodávkou po světě skoro na blind. Takže mrknem na pár videii z dané země a pak vyrazíme a buď tam dojedeme nebo ne. Mapa od tebe byla skvělá, že více či méně byla taková všeho chuť a hlavně byla dobře v bodech rozdělena do kategorii a to se dalo pak dobře řešit. Určitě mapu budu doporučovat dál!
Previous
Next

Časté dotazy

Miluju Norsko: Itinerář Norsko

Itinerář Méně známá místa na jihu a západě s dětmi

Tento itinerář vám během 3 týdnů provede krásnými, neturistickými místy západního a jižního Norska s možností rybaření (vlastní vybavení). Prozkoumáte část jižního Švédska, projedete se na drezíně, navštívite vikingskou vesnici i muzeum ve Stockholmu, poplujete trajektem na izolovaný ostrov a poznáte místa, kam mnoho turistů nezavítá. Spaní je plánováno na divoko, místy do kempů.

990 

Interkativní mapy, které by se vám hodily

Interaktivní mapa západního Norska je soubor více než 700 zajímavých míst na jihu a západě Norska (od Kristiansandu až po Trondheim) zanesených do aplikace Google My Maps. Jednotlivé body jsou označeny přehlednými ikonkami a rozděleny do vrstev …
Mapa je skvělým pomocníkem pro plánování dovolené do Norska pro všechny, kteří chtějí poznat o něco více, než jen notoricky známé turistické atrakce. Ocení ji ale i ti, kteří v Norsku už nějaký pátek žijí a hledají inspiraci na víkendové cesty.
Miluju Norsko: Radka Stankova

Nevyhovuje vám tento itinerář? Co takhle itinerář vám zcela na míru?

Podrobný itinerář, který vás provede den za dnem vaší dovolenou po Norsku, včetně interaktivní mapy.