Island pro fajnšmekry

Interaktivní mapa Islandu pro fajnšmekry je soubor více než 700 zajímavých míst na Islandu (včetně západních fjordů, poloostrova Snæfellsnes nebo islandského vnitrození) zanesených do aplikace Google My Maps. Jednotlivé body jsou označeny přehlednými ikonkami a rozděleny do vrstev podle kategorií: turistické trasy (barevně rozdělené podle obtížnosti), fotogenická místa, muzea a kulturní památky, celoročně i sezónně otevřené kempy, tipy na krásné vodopády, vulkanické krátery, pláže, majáky atd. Všechna místa jsou doplněna o krátký popis a odkazy na oficiální zdroje informací.

750 

Miluju Norsko: Interaktivní Google turistická mapa Island

Pár slov o interaktivních mapách

quotes

Naše první interaktivní mapa Norska (Norsko pro fajnšmekry) spatřila světlo světa v roce 2020. Tenkrát jsme museli neplánovaně přerušit naší vysněnou cestu po jižní Americe. Za poslední peníze při návratu do Norska jsme si koupili stařičkého Forda Focuse a vyrazili na cesty po západním Norsku s tím, že jsme si zaznamenávali místa, která jsme navštívila i místa, která bychom chtěli navštívit do Google mapy.

Přirozeně, když jsme se přestěhovali na Lofoty, tak jsme vytvořili další mapu. Stejně tak po našem půlročním pobytu v Tromsø vznikla zimní mapa Tromsø a okolí

Věříme, že naše mapy vám budou užitečné nejen při plánování dovolené, ale i při samotném a cestování po Norsku a na Islandu.

Miluju Norsko: Radka Stankova

Krásnou dovolenou!

Radka

Ukázka interaktivní mapy

Časté dotazy

Začnu otázkou? Jakým způsobem plánujete cesty? A jak dlouho vám to zabere? Já si například pročítám oficiální zdroje informací, cestovní blogy, Trip Advisor, shlédnu videa na Youtube, zeptám se kamarádů, kouknu se na fotoinspiraci na Instagram a občas strávím až přespříliš času na Pinterestu. Informace se na mě valí ze všech stran. Ale jak si je nejlépe uložit?

Pro mě je ideálním řešením si data a popisky zanést do Google Maps. Tak je mám vždy po ruce a navíc hned získám přehled o tom, jestli je pro mě dané místo relevantní nebo jestli leží až příliš daleko od oblasti, kam mám namířeno.

Nicméně najít správné informace (které si často protiřečí) a souřadnice zabere moře času. (U map Norska jsem si neměřila čas, ale mapa Islandu zabrala skoro 300 hodin práce. To je více než 37 dní, kdy člověk pracuje 8 hodin denně!

Takže kdybych měla vypíchnout jen jeden jediný důvod, proč si interaktivní mapu zakoupit, tak bych řekla, že ušetříte neskutečné množství času a energie (jelikož spousta zdrojů. Ze kterých informace čerpám jsou v angličtině, norštině nebo islandštině.)

Mapy navíc pravidelně aktualizujeme. Jednou ročně provádíme větší aktualizaci, kdy projdeme všechny body v mapě. Drobné aktualizace provádíme průběžně, kdykoliv se dozvíme o nových informacích nebo změnách.

Už tedy nemusíte pročítat informace od lidí, kteří Norsko/Island navštívili na dva týdny před X lety. S naší mapou máte všechny informace snadno dostupné na vašem telefonu/tabletu/PC a můžete je využít jak při plánování dovolené, tak při samotném cestování.

Bohužel ne. Vzhledem k tomu, že je mapa postavená v aplikaci od Google Maps, tak bude fungovat pouze pokud máte připojení k internetu. Nemusíte se ale bát, v Norsku a na Islandu platí stejná pravidla jako v EU a nemusíte se tedy starat o žádný roaming nebo kupovat lokální simkartu. Data vám budou fungovat stejně jako v ČR. Samozřejmě v odlehlejších oblastech Norska a Islandu narazíte na místa, kde není signál, ale není jich zas tak mnoho. Co se týče turistiky, tak doporučuji si stáhnout offline mapy od mapy.cz. Většina turistických tras v našich mapách obsahuje odkazy na turistické trasy zanesené do mapy.cz a dalších mapových aplikací.

Instalace interaktivní mapy je velmi snadná. Po obdržení platby za mapu vám zašlu přístupový email. Prosím mějte na paměti, že se nejedná o automatický proces a přístup k mapě vám musím přidělit manuálně. Většinou přístupy přiděluji jednou denně navečer.

Jakmile ode mně obdržíte email s předmětem “Někdo s vámi sdílí mapu/ Map shared with you”, tak kliknete na tlačítko “otevřít/open” a mapa se vám otevře. Pokud budete chtít mapu zpřístupnit na telefonu nebo tabletu, tak si budete muset tento email otevřít znovu na daném zařízení a na poprvé jej otevřít skrze zvací email.

Na počítači doporučuji si mapu zazáložkovat. Eventuelně si do prohlížeče napište mymaps.google.com. Tam by se vám pak mapa měla objevit v záložce ALL, popřípadě pokud vlastníte více map a záložka ALL je pro vás nepřehledná, tak se podívejte na záložky NOT OWNED nebo RECENT. Z telefonu se k mapě dostanete tak, že otevřete aplikaci google maps a na dolní liště si sjedete na záložku “SAVED” a dále pak o něco více na záložku “MAPS”. Poté si vyberete zakoupenou mapu a ta vám načte ikony do google map. V případě, že se zde mapa neobjeví, nebo vám aplikace hlásí, že k mapě nemáte přístup, tak si prosím zkontrolujte, že jste přihlášeni ke stejnému gmailovému účtu, kte kterému jsem vám poslala přístup.
Pro plánování cesty je lepší si mapu otevřít na počítači, kde se vám zobrazí obrázky, recenze a klikatelné odkazy. Aplikace na telefonu bohužel obrázky nezobrazuje. Mapa je rozdělena do několika vrstev, které si můžete skrýt nebo zobrazit podle vaší libosti. Jedete například do hotelů a nemáte zájem o to, vidět v mapě kempy? Pak si vypněte vrstvu s kempy. Vrstva s turistickými trasami je rozdělena barevně podle obtížnosti tras. Zelené jsou jednoduché trasy, modré střední, červené náročné a černé jsou dlouhé trasy, které často vedou exponovaným terénem.
Mapu bohužel nemůžete upravovat. Práva administrátora mám pouze já a jakékoliv změny, které v mapě udělám se automaticky zobrazí všem dalším lidem, kteří k mapě mají přístup. Můžete ale použít moji mapu jako předlohu a zkopírovat si z ní vámi vybraná místa do své vlastní mapy, kterou si pak můžete libovolně upravovat.
Nejdřív si prosím zkontrolujte, že jste nalogováni na správný gmailový účet, který je s mapou propojen. To je opravdu nejčastější problém. Občas se stane, že google provádí aktualizace aplikace a přestanou se zobrazovat popisky některých míst na telefonu. Většinou se jedná pouze o několikahodinový problém, který se vyřeší sám s příští aktualizací. Můžete mi také napsat email a já vám pošlu přístup k mapě znovu. To také často problém vyřeší. Pokud máte jakýkoliv jiný problém, tak mi prosím napište email. Určitě to společně vyřešíme.

Recenze a zkušenosti

Iva TeršováItinerář na míru
Read More
Úžasný itinerář a spoustu dobrých rad navíc. Cestu jsme absolvovali na přelomu srpna a září. Díky plánu jsme vše v pohodě našli a vždy věděli co a jak. Viděli jsme úchvatná místa, na která by nás vůbec nenapadlo zajet, ušetřili jsme spoustu času a stresu. Dobře jste nám poradila i termín - bylo ještě hezky, ale kempy byly již poloprázdné a za dobré ceny, a ani turistická místa nebyla narvaná. A týden každodenní polární záře! Moc nám pomohla možnost zodpovězení dalších dotazů v průběhu cesty a pocit jistoty, že kdyby nastal problém, máme se na koho obrátit!
Zuzana BlažkováInteraktivní mapa západního Norska
Read More
Jako milovnici map a prostorové komunikace mi ohromně vyhovoval formát, který je - nechápu proč - na trhu vlastně unikátní a inovativní; ostatní destinační produkty vám prodají text a fotky, ale polohu na mapě už si musíte spojovat sami. Radka prodává vrstvu Google Maps, což je naprosto geniální - žádná appka/kniha navíc, prostě někde jedete, otevřete mapu a vidíte okamžitě barevně rozklíčované tipy na přírodní i kulturní a další zajímavosti v okolí.
Iva TejkalováInteraktivní mapa západního Norska
Read More
Vaše mapa je skvělou pomůcku pro soukromé plánovače jako jsem já a hlavně JE V ČEŠTINĚ! Pro nás konkrétně mají velký přínos tipy na kulturu jako je Kistefos muzeum, které navštívíme právě díky vám, protože je to novinka a tištěný průvodce je z roku 2016. Na velké tůry si netroufáme, ale rozdělení podle obtížnosti je skvělé a tím pádem můžeme zhodnotit do čeho se pustíme. Navíc vaše filozofie tipů i na místa, která nejsou na seznamu 90% cestovek je přesně to co mě baví. Přátelům, kteří o Norsku uvažují vás doporučuji a budu to ráda dělat dál.
Irena KadrnožkováItinerář na míru
Read More
V začátku plánování naší rodinné cesty po Norsku jsem náhodou objevila velmi poutavý blog RealCampLife, který spravuje Radka s Ivarem. A protože se nám líbily všechny jejich rady a postřehy, využili jsme jejich nabídku a nechali si od nich vytvořit itinerář na celé tři týdny. Ani jednou jsme se neztratili, ani jednou jsme se nenudili a domů jsme si dovezli jedinečné zážitky, plno krásných fotek bez davů a chuť se do Norska zase někdy vrátit.
Pavel Čermákcestovní konzultace
Read More
Radka, autorka Realcamplife, mi perfektně a mile poradila s plánováním dvoutýdenního roadtripu z Trondheim na Lofoty a zpět! Má přehled snad o všem v Norsku Poradila jak ohledně půjčení auta, MHD v okolí Trondheim, doporučila nějaký parádní treky.... Pokud se jednou rozhodne dělat tam průvodkyni, bude v tom určitě skvělá!
Edita TrčkováItinerář na míru
Read More
Děkuji Radce za velmi ochotný přístup s vypracováním mého itineráře při plánování mé cesty po Norsku. Její cenné rady a osobní zkušenosti s touto krajinou mi umožnily naplánovat cestu i na méně známá krásná místa v zemi fjordů. S jejím přispěním se o to víc těším na nezapomenutelnou dovolenou.
Mirek ZáhorskýInteraktivní mapa západního Norska
Read More
Mapa mi velice pomohla. Jsme lidi co moc neplánujeme a jezdíme s obytnou dodávkou po světě skoro na blind. Takže mrknem na pár videii z dané země a pak vyrazíme a buď tam dojedeme nebo ne. Mapa od tebe byla skvělá, že více či méně byla taková všeho chuť a hlavně byla dobře v bodech rozdělena do kategorii a to se dalo pak dobře řešit. Určitě mapu budu doporučovat dál!
Previous
Next

Island pro fajnšmekry

Interaktivní mapa Islandu pro fajnšmekry je soubor více než 700 zajímavých míst na Islandu (včetně západních fjordů, poloostrova Snæfellsnes nebo islandského vnitrození) zanesených do aplikace Google My Maps. Jednotlivé body jsou označeny přehlednými ikonkami a rozděleny do vrstev podle kategorií: turistické trasy (barevně rozdělené podle obtížnosti), fotogenická místa, muzea a kulturní památky, celoročně i sezónně otevřené kempy, tipy na krásné vodopády, vulkanické krátery, pláže, majáky atd. Všechna místa jsou doplněna o krátký popis a odkazy na oficiální zdroje informací.

750