Na Nordkapp a zpět

Tento itinerář vám během čtyřech týdnů ukáže krásná místa Švédska, Finska a Norska, se zaměřením na samý sever Norska (Nordkapp, okolí Tromsø, Lofoty). Itinerář je naplánován tak, abyste ochutnali od všeho trochu. Dostanete se na nejsevernější bod Evropy, kam se dá dojet autem, projdete si nejznámější lofotské treky (Reinebringen, Ryten a Kvalvika, Svolværgeita), užijete si krásné norské přírody, ale zároveň nakouknete i do některých měst (Trondheim, Tromsø). Treky jsou přizpůsobené dětem, nicméně i s 28 dny itinerář zahrnuje hodně času v autě. Noclehy jsou plánované do kempů.

990 

Co itinerář obsahuje

Plán den po dni

Itinerář obsahuje podrobný plán na každý den včetně tipů na kempy, mapu cesty na daný den, podrobnosti o turistických túrách a atrakcích.

Obecné informace

Více než 20 stran itineráře je věnovaných informacím ohledně cestování do Norska (registrace k placení mýtného, informace ohledně trajektů, ceny v Norsku, informace o kempování nebo cestování se psem...)

Datový zdroj 4

Informace o trajektech

Který trajekt zvolit pro cestu do Norska a který den vybrat, aby byla cesta levnější. Itinerář také obsahuje odkazy na jízdní řády místních trajektů v Norsku.

Itinerář neobsahuje:

Pár slov o itinerářích

quotes

Ahoj, já jsem Radka a již více než deset let žiju a cestuju po Norsku. Od roku 2017 se zabývám plánováním itinerářů na míru do Norska a na Island. Za tu dobu jsem pro klienty připravila přes 50 různých itinerářů. Aktuálně pracuji pro norskou cestovní kancelář, kde se tvorbě itinerářů věnuji profesionálně. V důsledku toho nemám tolik času na individuální práci s vlastními klienty.

Proto jsem vybrala a upravila nejčastěji poptávané itineráře, které si nyní můžete stáhnout ve formě pdf. Součástí itineráře jsou obecné informace o cestování do Norska a na Island, plán cesty den po dni, tipy na ubytování a restaurace i přesné informace o turistických cílech (například turistické mapy, otevírací doby, informace o vstupném atd.)

Věřím, že vám tento předpřipravený itinerář ušetří čas i nervy a ukáže vám nejenom turistická místa, ale i utajená zákoutí, které mnohdy neznají ani místní. 

Miluju Norsko: Radka Stankova

Krásnou dovolenou!

Radka

Ukázka itineráře

Miluju Norsko: Itinerář Norsko
itinerar

Vzdálenosti a čas na cestě

●  Den 1: ČR - Puttgarden/Rødby, 7 hod, 750 km
●  Den 2: Dánsko, jih Švédska, 4 hod, 300 km
●  Den 3: Jih Švédska, 7 hod, 500 km
●  Den 4: Jih Švédska, 6 hod, 500 km
●  Den 5: Střední Švédsko, 4 hod, 300 km
●  Den 6: Severní Švédsko, 5 hod, 400 km
●  Den 7: Přejezd do Finska, 5 hod, 350 km
●  Den 8: Finsko, 6 hod, 450 km
●  Den 9: Příjezd na Nordkapp, 5 hod, 300 km
●  Den 10: Severní Norsko, 5,5 hod, 380 km
●  Den 11: Severní Norsko, 5 hod, 300 km
●  Den 12: Okolí Tromsø, 3 hod, 100 km
●  Den 13: Okolí Tromsø, 4 hod, 220 km
●  Den 14: Vesterály, 5 hod, 300 km
●  Den 15: Vesterály, 15 km, 20 min
●  Den 16: Přejezd na Lofoty, 4 hod, 250 km
●  Den 17: Lofoty, 1 hod, 60 km
●  Den 18: Lofoty, 1,5 hod, 85 km
●  Den 19: Lofoty, 30 min, 20 km
●  Den 20: Lofoty, 3 hod, 150 km
●  Den 21: Přejezd trajektem na pevninu, 9 hod, 400 km (včetně trajektu)
●  Den 22: Střední Norsko, 7,5 hod, 550 km
●  Den 23: Střední Norsko, 4 hod, 250 km
●  Den 24: Východní Norsko, 5,5 hod, 400 km
●  Den 25: Jižní Švédsko, 6,5 hod, 500 km
●  Den 26: Dánsko, 6 hod, 400 km
●  Den 27: Jižní Švédsko, 8 hod, 800 km
●  Den 28: Žolík :)
misto

Švédsko, sever Finska a Norska

Itinerář je naplánován tak, abyste ochutnali od všeho trochu. Dostanete se na nejsevernější bod Evropy, kam se dá dojet autem, projdete si nejznámější lofotské treky (Reinebringen, Ryten a Kvalvika, Svolværgeita), užijete si krásné norské přírody, ale zároveň nakouknete i do některých měst (Trondheim, Tromsø).

Vzhledem k opravdu velkým vzdálenostem a doporučené rychlosti, je v itineráři zahrnuto opravdu hodně řízení a přesuny de facto každý den. Můžete proto některé dny (například na Lofotech nebo na jihu Švédska) vynechat. Treky a atrakce jsou přizpůsobené rodinám s dětmi, ať už staršími, které šlapou samy nebo mladšími, které je potřeba poponést.

Itinerář je ve formátu pdf a má přes 70 stran. Prvních dvacet stran je věnováno obecným informacím o cestování po Norsku (výběr trajektu, registrace do mýtného systému, informace o kempování atd.). Zbytek itineráře obsahuje plán a mapu cesty na každý den, doporučení na ubytování a podrobný popis jednotlivých míst a túr.

  • Itinerář zahrnuje cestu z a do ČR
  • Trasa je navržená pro lidi, kteří se chtějí vyhnout dlouhým přejezdům trajekty, ať už z důvodu mořské nemoci nebo cestování se psem. V itineráři jsou ale diskutované alternativní trajekty. 
  • Itinerář je primárně vytvořen pro lidi, kteří cestují obytným autem. Noclehy jsou rozvržené do kempů, ale takřka na každou noc dávám i tip na free camping.

Co navštívíte

●  Přejezd přes Öresundský most
●  Možnost prohlídky Kodaně
●  Národní parky na jihu Švédska
●  Jízda na drezínových kolech
●  Návštěvu vesnice Santa Clause v Rovaniemi
●  Nordkapp alias nejsevernější místo Evropy, kam se dá dojet autem
●  Skalní rytiny v Altě zapsané na seznamu UNESCO
●  Nejsevernější “ZOO” kde si můžete prohlédnout zblízka soby nebo losy
●  Prohlídku Tromsø
●  Velrybí safari na Vesterálech
●  Trekování na Lofotech
●  Rybaření nebo Orlí safari na Lofotech
●  Prohlídku Trondheimu
●  Hřbitov aut
●  ... a mnoho dalšího

Oslovil vás tento itinerář?

Recenze a zkušenosti

Iva TeršováItinerář na míru
Read More
Úžasný itinerář a spoustu dobrých rad navíc. Cestu jsme absolvovali na přelomu srpna a září. Díky plánu jsme vše v pohodě našli a vždy věděli co a jak. Viděli jsme úchvatná místa, na která by nás vůbec nenapadlo zajet, ušetřili jsme spoustu času a stresu. Dobře jste nám poradila i termín - bylo ještě hezky, ale kempy byly již poloprázdné a za dobré ceny, a ani turistická místa nebyla narvaná. A týden každodenní polární záře! Moc nám pomohla možnost zodpovězení dalších dotazů v průběhu cesty a pocit jistoty, že kdyby nastal problém, máme se na koho obrátit!
Zuzana BlažkováInteraktivní mapa západního Norska
Read More
Jako milovnici map a prostorové komunikace mi ohromně vyhovoval formát, který je - nechápu proč - na trhu vlastně unikátní a inovativní; ostatní destinační produkty vám prodají text a fotky, ale polohu na mapě už si musíte spojovat sami. Radka prodává vrstvu Google Maps, což je naprosto geniální - žádná appka/kniha navíc, prostě někde jedete, otevřete mapu a vidíte okamžitě barevně rozklíčované tipy na přírodní i kulturní a další zajímavosti v okolí.
Iva TejkalováInteraktivní mapa západního Norska
Read More
Vaše mapa je skvělou pomůcku pro soukromé plánovače jako jsem já a hlavně JE V ČEŠTINĚ! Pro nás konkrétně mají velký přínos tipy na kulturu jako je Kistefos muzeum, které navštívíme právě díky vám, protože je to novinka a tištěný průvodce je z roku 2016. Na velké tůry si netroufáme, ale rozdělení podle obtížnosti je skvělé a tím pádem můžeme zhodnotit do čeho se pustíme. Navíc vaše filozofie tipů i na místa, která nejsou na seznamu 90% cestovek je přesně to co mě baví. Přátelům, kteří o Norsku uvažují vás doporučuji a budu to ráda dělat dál.
Irena KadrnožkováItinerář na míru
Read More
V začátku plánování naší rodinné cesty po Norsku jsem náhodou objevila velmi poutavý blog RealCampLife, který spravuje Radka s Ivarem. A protože se nám líbily všechny jejich rady a postřehy, využili jsme jejich nabídku a nechali si od nich vytvořit itinerář na celé tři týdny. Ani jednou jsme se neztratili, ani jednou jsme se nenudili a domů jsme si dovezli jedinečné zážitky, plno krásných fotek bez davů a chuť se do Norska zase někdy vrátit.
Pavel Čermákcestovní konzultace
Read More
Radka, autorka Realcamplife, mi perfektně a mile poradila s plánováním dvoutýdenního roadtripu z Trondheim na Lofoty a zpět! Má přehled snad o všem v Norsku Poradila jak ohledně půjčení auta, MHD v okolí Trondheim, doporučila nějaký parádní treky.... Pokud se jednou rozhodne dělat tam průvodkyni, bude v tom určitě skvělá!
Edita TrčkováItinerář na míru
Read More
Děkuji Radce za velmi ochotný přístup s vypracováním mého itineráře při plánování mé cesty po Norsku. Její cenné rady a osobní zkušenosti s touto krajinou mi umožnily naplánovat cestu i na méně známá krásná místa v zemi fjordů. S jejím přispěním se o to víc těším na nezapomenutelnou dovolenou.
Mirek ZáhorskýInteraktivní mapa západního Norska
Read More
Mapa mi velice pomohla. Jsme lidi co moc neplánujeme a jezdíme s obytnou dodávkou po světě skoro na blind. Takže mrknem na pár videii z dané země a pak vyrazíme a buď tam dojedeme nebo ne. Mapa od tebe byla skvělá, že více či méně byla taková všeho chuť a hlavně byla dobře v bodech rozdělena do kategorii a to se dalo pak dobře řešit. Určitě mapu budu doporučovat dál!
Previous
Next

Časté dotazy

Itinerář začíná a končí v Praze. První den počítá s cestou z ČR do německého Puttgarden, odkud se přesunete trajektem do dánského Rødby. Trajekt je krátký, levný a frekventovaný. Další den vede cesta přes Öresundský most. Zpáteční cesta počítá opět s Öresundským mostem a se stejným trajektem. Trasa je koncipována tak, abyste se vyhnuli dlouhým přejezdům trajekty (ať už z důvodu mořské nemoci nebo kvůli cestování se psem).

Itinerář je naplánovaný tak, abyste každý den nepřejížděli z místa na místo, a když, tak aby přejezdy nebyly delší než cca 3-4 hodiny. Dny 2 a 3, 6 a 7, 10 a 11 zůstáváte ve stejném ubytování/kempu.

Itinerář je primárně vytvořen pro lidi, kteří cestují obytným autem. Noclehy jsou rozvržené do kempů, ale takřka na každou noc dávám i tip na free camping.

Hypoteticky ano. Nicméně vzhledem k sjízdnosti silnic a možnostech turistiky na severu Norska bych itinerář doporučila pro letní sezónu od června do konce září. Itinerář počítá s trajektem mezi Svolvær a Skutvik na Lofotech, který je zdarma, ale jezdí pouze od června do září (01.06 – 31.08). Jako alternativu k tomuto trajektu můžete využít celoročního (placeného) trajektu Moskenes-Bodø. (Tento trajekt je v itineráři zahrnut jako alternativa plus je zde popsáno, jak mít i tento trajekt zdarma a ne za plnou cenu 2000 NOK pro obytná auta).

Tento itinerář počítá s cestou po pevnině mezi Tromsø a souostrovím Vesterály. V průběhu léta je ale možné jet namísto toho trajekty mezi ostrovy Kvaløya a Senja a Senja a Vesterály. První zmíněný trajekt jezdí celoročně, druhý (Gryllefjord-Andenes) operuje zhruba od poloviny května do začátku září.

Ano, tento itinerář je dělaný pro rodiny s dětmi nebo cestovatelé se psy, protože se vyhýbá dlouhým trajektům. Na druhou stranu vzhledem k tomu, že se jedná o cestu na Nordkapp, tak itinerář zahrnuje opravdu hodně řízení a sezení v autě.

Noclehy jsou v itineráři plánované především do kempů. V naprosté většině norských kempů není nutné zabookovat ubytování předem. V některých to dokonce ani není možné. V Norsku je povolené volné kempování (více v sekci kempování). Místa na přespání si můžete po trase najít sami nebo se můžete nechat inspirovat místy v aplikaci Park4night. Prosím, respektujte ale zákazy kempování a vždy si po sobě ukliďte. Kde vím, že je vhodné místo na volné kempování, tak ho v itineráři zmiňuji, ale je samozřejmě možné, že se podmínky změnily a na kempování tam může být omezeno nebo zakázáno.

Ne, takový itinerář by mě nebavil. V itineráři najdete jak turistická místa, tak destinace kam turisté zřídkakdy zavítají. Obecně řečeno, největší nápor turistů zažívá Norsko v červenci a na začátku srpna. Pokud si naplánujete dovolenou na červen nebo konec srpna, či ještě lépe září, pak po cestě potkáte citelně méně lidí.

Pokud byste preferovali více dní, tak není problém si itinerář trochu uzpůsobit – zůstat na místě, které se vám líbí o něco déle nebo si rozložit dny, kdy jsou naplánované dlouhé přejezdy v autě. Itinerář si také můžete zkrátit tím, že některá místa vynecháte (například národní parky na jihu Švédska, zajížďku do Tromsø nebo tím, že zredukujete počet dní na Lofotech).

Miluju Norsko: Itinerář Norsko

Itinerář Na Nordkapp a zpět

Tento itinerář vám během čtyřech týdnů ukáže krásná místa Švédska, Finska a Norska, se zaměřením na samý sever Norska (Nordkapp, okolí Tromsø, Lofoty). Itinerář je naplánován tak, abyste ochutnali od všeho trochu. Dostanete se na nejsevernější bod Evropy, kam se dá dojet autem, projdete si nejznámější lofotské treky (Reinebringen, Ryten a Kvalvika, Svolværgeita), užijete si krásné norské přírody, ale zároveň nakouknete i do některých měst (Trondheim, Tromsø). Treky jsou přizpůsobené dětem, nicméně i s 28 dny itinerář zahrnuje hodně času v autě. Noclehy jsou plánované do kempů.

990 

Interkativní mapy, které by se vám hodily

Interaktivní mapa Norska je soubor více než 350 zajímavých míst na souostroví Lofoty zanesených do aplikace Google My Maps. Jednotlivé body jsou označeny přehlednými ikonkami a rozděleny do vrstev podle kategorií: turistické trasy …
Miluju Norsko: Radka Stankova

Nevyhovuje vám tento itinerář? Co takhle itinerář vám zcela na míru?

Podrobný itinerář, který vás provede den za dnem vaší dovolenou po Norsku, včetně interaktivní mapy.