Dobrodružství za polárním kruhem

Itinerář je zaměřen na cestovatele, kteří chtějí navštívit Lofoty, ale nemohou si dovolit více než 2 týdny dovolené (i s cestou z/do ČR). Itinerář zahrnuje velrybí safari, lehčí turistiku a počítá s cestou vlastním (obytným) autem a spaním v kempech nebo na divoko.

990 

Co itinerář obsahuje

Plán den po dni

Itinerář obsahuje podrobný plán na každý den včetně tipů na kempy, mapu cesty na daný den, podrobnosti o turistických túrách a atrakcích.

Obecné informace

Více než 20 stran itineráře je věnovaných informacím ohledně cestování do Norska (registrace k placení mýtného, informace ohledně trajektů, ceny v Norsku, informace o kempování nebo cestování se psem...)

Datový zdroj 4

Informace o trajektech

Který trajekt zvolit pro cestu do Norska a který den vybrat, aby byla cesta levnější. Itinerář také obsahuje odkazy na jízdní řády místních trajektů v Norsku.

Itinerář neobsahuje:

Pár slov o itinerářích

quotes

Ahoj, já jsem Radka a již více než deset let žiju a cestuju po Norsku. Od roku 2017 se zabývám plánováním itinerářů na míru do Norska a na Island. Za tu dobu jsem pro klienty připravila přes 50 různých itinerářů. Aktuálně pracuji pro norskou cestovní kancelář, kde se tvorbě itinerářů věnuji profesionálně. V důsledku toho nemám tolik času na individuální práci s vlastními klienty.

Proto jsem vybrala a upravila nejčastěji poptávané itineráře, které si nyní můžete stáhnout ve formě pdf. Součástí itineráře jsou obecné informace o cestování do Norska a na Island, plán cesty den po dni, tipy na ubytování a restaurace i přesné informace o turistických cílech (například turistické mapy, otevírací doby, informace o vstupném atd.)

Věřím, že vám tento předpřipravený itinerář ušetří čas i nervy a ukáže vám nejenom turistická místa, ale i utajená zákoutí, které mnohdy neznají ani místní. 

Miluju Norsko: Radka Stankova

Krásnou dovolenou!

Radka

Ukázka itineráře

Miluju Norsko: Itinerář Norsko
itinerar

Vzdálenosti a čas na cestě

●  Den 1: Cesta do Gdaňsku, noční trajekt, 9 hod, 750 km
●  Den 2: Jih Švédska, 8 hod, 700 km
●  Den 3: Střed a sever Švédska, 7 hod, 500 km
●  Den 4: Sever Švédska, 4 hod, 300 km
●  Den 5: Andenes, Vesterály (nejsevernější část cesty), 5 hod 30 min, 350 km
●  Den 6: Vesterály & Lofoty, 5 hod, 300 km
●  Den 7: Lofoty, 1 hod, 60 km
●  Den 8: Lofoty, 0,5 hod, 20 km
●  Den 9: Lofoty, 1 hod, 50 km
●  Den 10: Trajekt Moskenes - Bodø, 2 hod, 120 km
●  Den 11: Helgelandskysten, 3 hod, 170 km
●  Den 12: Trøndelag, 7 hod 30 min, 500 km
●  Den 13: Východní Norsko, 7 hod 30 min, 500 km
●  Den 14: Cesta na trajekt do Larviku, trajekt to Dánska, 1 hod, 65 km
●  Den 15: Cesta do ČR, 11 hod, 1150 km
misto

Lofoty a Vesterály

Itinerář s názvem „Lofoty a Vesterály za 2 týdny“ vám během 15 dní ukáže krásná místa Švédska a Norska, se zaměřením na souostroví Vesterály a Lofoty. Itinerář je naplánován tak, abyste ochutnali od všeho trochu. Projdete si nejznámější lofotské treky (Reinebringen, Ryten a Kvalvika, Svolværgeita), užijete si krásné norské i švédské přírody (ledovec Svartisen, národní park Abisko) ale zároveň nakouknete i do některých měst (Trondheim, hornické město Kiruna).

Itinerář počítá s cestou trajektem z Polska do Švédska a cestou na sever po východním pobřeží Švédska. Na Vesterály dorazíte pátý den cesty a na obou souostrovích strávíte celkem 5 dní. Trasa dále pokračuje na jih Norska, odkud přejedete trajektem do Dánska. Vzhledem k omezenému času na dovolenou počítejte se skoro každodenními přesuny.

Itinerář se samozřejmě zaměřuje na turistiku, ale jedná se o lehčí trasy, které zvládnou i rodiny se sportovně založenými dětmi. Uvidíte velryby, písečné pláže, nádherné hory, ledovec a mnoho dalších přírodních zajímavostí. Itinerář je vhodný pro letní období, ale není nijak limitovaný trajektovými spojeními, takže není problém ho využít i na jaře nebo na podzim.

Po zakoupení itineráře obdržíte 51 stránkový pdf dokument, který je rozdělen do dvou částí. Část před cestou obsahuje kapitoly o počasí, oblečení a vybavení, trajektech, pravidlech silničního provozu, tankování a nakupování. Druhá část je samotný itinerář, který obsahuje plán cesty den po dni, mapu cesty na daný den, popisy turistických tras a tipy na ubytování v kempech. Ubytování je naplánované do kempů. V dokumentu ale najdete obecné informace o kempování v Norsku.

Upozorňujeme, že se jedná o elektronickou knihu ve formátu pdf, a ne o tištěnou publikaci!

Co navštívíte

●  Velrybí safari (volitelné)
●  Pláž Kvalvika
●  Ikonické skály Svolværgeita a Djevelporten
●  Plavbu po fjordu a pozorování mořských orlů (volitelné)
●  Rybářské vesnice Nusfjord a Å
●  Ledovec Svartisen
●  Prohlídka Trondheimu
●  A mnoho dalších krásných míst!

Oslovil vás tento itinerář?

Recenze a zkušenosti

Iva TeršováItinerář na míru
Read More
Úžasný itinerář a spoustu dobrých rad navíc. Cestu jsme absolvovali na přelomu srpna a září. Díky plánu jsme vše v pohodě našli a vždy věděli co a jak. Viděli jsme úchvatná místa, na která by nás vůbec nenapadlo zajet, ušetřili jsme spoustu času a stresu. Dobře jste nám poradila i termín - bylo ještě hezky, ale kempy byly již poloprázdné a za dobré ceny, a ani turistická místa nebyla narvaná. A týden každodenní polární záře! Moc nám pomohla možnost zodpovězení dalších dotazů v průběhu cesty a pocit jistoty, že kdyby nastal problém, máme se na koho obrátit!
Zuzana BlažkováInteraktivní mapa západního Norska
Read More
Jako milovnici map a prostorové komunikace mi ohromně vyhovoval formát, který je - nechápu proč - na trhu vlastně unikátní a inovativní; ostatní destinační produkty vám prodají text a fotky, ale polohu na mapě už si musíte spojovat sami. Radka prodává vrstvu Google Maps, což je naprosto geniální - žádná appka/kniha navíc, prostě někde jedete, otevřete mapu a vidíte okamžitě barevně rozklíčované tipy na přírodní i kulturní a další zajímavosti v okolí.
Iva TejkalováInteraktivní mapa západního Norska
Read More
Vaše mapa je skvělou pomůcku pro soukromé plánovače jako jsem já a hlavně JE V ČEŠTINĚ! Pro nás konkrétně mají velký přínos tipy na kulturu jako je Kistefos muzeum, které navštívíme právě díky vám, protože je to novinka a tištěný průvodce je z roku 2016. Na velké tůry si netroufáme, ale rozdělení podle obtížnosti je skvělé a tím pádem můžeme zhodnotit do čeho se pustíme. Navíc vaše filozofie tipů i na místa, která nejsou na seznamu 90% cestovek je přesně to co mě baví. Přátelům, kteří o Norsku uvažují vás doporučuji a budu to ráda dělat dál.
Irena KadrnožkováItinerář na míru
Read More
V začátku plánování naší rodinné cesty po Norsku jsem náhodou objevila velmi poutavý blog RealCampLife, který spravuje Radka s Ivarem. A protože se nám líbily všechny jejich rady a postřehy, využili jsme jejich nabídku a nechali si od nich vytvořit itinerář na celé tři týdny. Ani jednou jsme se neztratili, ani jednou jsme se nenudili a domů jsme si dovezli jedinečné zážitky, plno krásných fotek bez davů a chuť se do Norska zase někdy vrátit.
Pavel Čermákcestovní konzultace
Read More
Radka, autorka Realcamplife, mi perfektně a mile poradila s plánováním dvoutýdenního roadtripu z Trondheim na Lofoty a zpět! Má přehled snad o všem v Norsku Poradila jak ohledně půjčení auta, MHD v okolí Trondheim, doporučila nějaký parádní treky.... Pokud se jednou rozhodne dělat tam průvodkyni, bude v tom určitě skvělá!
Edita TrčkováItinerář na míru
Read More
Děkuji Radce za velmi ochotný přístup s vypracováním mého itineráře při plánování mé cesty po Norsku. Její cenné rady a osobní zkušenosti s touto krajinou mi umožnily naplánovat cestu i na méně známá krásná místa v zemi fjordů. S jejím přispěním se o to víc těším na nezapomenutelnou dovolenou.
Mirek ZáhorskýInteraktivní mapa západního Norska
Read More
Mapa mi velice pomohla. Jsme lidi co moc neplánujeme a jezdíme s obytnou dodávkou po světě skoro na blind. Takže mrknem na pár videii z dané země a pak vyrazíme a buď tam dojedeme nebo ne. Mapa od tebe byla skvělá, že více či méně byla taková všeho chuť a hlavně byla dobře v bodech rozdělena do kategorii a to se dalo pak dobře řešit. Určitě mapu budu doporučovat dál!
Previous
Next

Časté dotazy

Tento 15 denní itinerář obsahuje plán cesty z Prahy přes Polsko a Švédsko na Vesterály a Lofoty a zpět skrze Norsko a Dánsko.

Trasa je naplánovaná tak, abyste měli ze začátku a ke konci cesty delší přejezdy, ale abyste maximalizovali svůj čas na Lofotech a Vesterálech. Vzhledem k délce itineráře ale počítejte s každodenními přejezdy. První dny jsou náročné, protože cesta na sever je dlouhá. I tak si ale během dne uděláte zastávky na hezkých místech a budete si moct protáhnout nohy.

Pro příklad:

1 den najedete 750 km
2. den najedete 700 km
3. den najedete 500 km
4. den najedete 300 km

V momentě, kdy přijedete na Lofoty pak budete trávit mnohem více času v horách než v autě.

Pro příklad:

7. den najedete 60 km
8. den najedete 20 km
9. den najedete 50 km
10. den najedete 120 km

Na zpáteční cestě domů se počet km opět navýší na cca 600 – 750 km/den.

Ubytování v itineráři jsou naplánované do kempů, kde můžete kempovat v autě, ve stanu nebo si zamluvit chatičku. Většinou se jedná o kempy v okolí měst a vesnic, kde není problém sehnat ubytování v B&B, pokud byste preferovali tuto možnost.

V itineráři nedávám tipy na volné kempování, protože nechci přispívat k možnému poškozování těchto míst a rozšiřování zákazů kempování. V dokumentu ale najdete obecné tipy ohledně kempování na divoko v Norsku.

Za ideálních podmínek je možné itinerář použít celoročně. Navrhované túry jsou za ideálních podmínek proveditelné i v zimě. Primárně je ale itinerář určený pro letní období od cca poloviny května do konce října (tj od doby kdy sleze sníh do doby než zase nasněží).

Samozřejmě to záleží na tom, kolik toho vaše děti nebo pes ujdou, ale túry v tomto itineráři nejsou nijak náročné, co se převýšení a terénu týče, takže bych ho doporučila i rodinám s dětmi od cca 7 let nebo rodinám s dětmi, které jdou poponést v nosítku.

V naprosté většině norských kempů není nutné zabookovat ubytování předem. Jediný kemp, který je potřeba zamluvit předem je ve Stockholmu, pokud se rozhodnete, že chcete do Stockholmu jet. (Itinerář pro tento den počítá s variantami A a B).

Tento itinerář se zaměřuje nejen na největší atrakce souostroví Lofoty  (například Reinebringen, pláž Kvalvika, nebo Svolværgeita). V jiné dny ale v itineráři najdete i méně turistická místa. Obecně pokud se chcete vyhnout hlavní turistické sezóně, tak se na Lofoty vypravte začátkem června nebo od druhé poloviny srpna. Kromě túr po horách navštívíte dvě větší města (Stockholm a Trondheim) i menší rybářské vesnice (například Nusfjord a Å). Jedná se o vyvážený mix ????

Pokud byste preferovali více dní, tak není problém si itinerář trochu uzpůsobit – zůstat na místě, které se vám líbí o něco déle a například strávit odpočinkový den rybařením u fjordu. Pokud byste chtěli méně dní, pak mám ještě podobný itinerář na 14-15 dní.

Co se týče itinerářů do jiných míst, tak jich mám několik v plánu. Klidně mi napište co vás láká!

Miluju Norsko: Itinerář Norsko

Itinerář Dobrodružství za polárním kruhem

Itinerář je zaměřen na cestovatele, kteří chtějí navštívit Lofoty, ale nemohou si dovolit více než 2 týdny dovolené (i s cestou z/do ČR). Itinerář zahrnuje velrybí safari, lehčí turistiku a počítá s cestou vlastním (obytným) autem a spaním v kempech nebo na divoko.

990 

Interkativní mapy, které by se vám hodily

Interaktivní mapa Norska je soubor více než 350 zajímavých míst na souostroví Lofoty zanesených do aplikace Google My Maps. Jednotlivé body jsou označeny přehlednými ikonkami a rozděleny do vrstev podle kategorií: turistické trasy …
Miluju Norsko: Radka Stankova

Nevyhovuje vám tento itinerář? Co takhle itinerář vám zcela na míru?

Podrobný itinerář, který vás provede den za dnem vaší dovolenou po Norsku, včetně interaktivní mapy.