Jih a západ Norska s dětmi, karavanem a koly

Tento předpřipravený itinerář obsahuje podrobný plán cesty z ČR do jižního a západního Norska (trajekt Hirtshals-Kristiansand a Larvik-Hirtshals). Cesta zahrnuje lehčí treky, které v pohodě zvládnou aktivní děti, ale prozkoumáte i norská města (Stavanger a Bergen). Itinerář také obsahuje lehčí výlety na kole (vlastní kola). Spaní je naplánováno na divoko a do kempů.

990 

Co itinerář obsahuje

Plán den po dni

Itinerář obsahuje podrobný plán na každý den včetně tipů na kempy, mapu cesty na daný den, podrobnosti o turistických túrách a atrakcích.

Obecné informace

Více než 20 stran itineráře je věnovaných informacím ohledně cestování do Norska (registrace k placení mýtného, informace ohledně trajektů, ceny v Norsku, informace o kempování nebo cestování se psem...)

Datový zdroj 4

Informace o trajektech

Který trajekt zvolit pro cestu do Norska a který den vybrat, aby byla cesta levnější. Itinerář také obsahuje odkazy na jízdní řády místních trajektů v Norsku.

Itinerář neobsahuje:

Pár slov o itinerářích

quotes

Ahoj, já jsem Radka a již více než deset let žiju a cestuju po Norsku. Od roku 2017 se zabývám plánováním itinerářů na míru do Norska a na Island. Za tu dobu jsem pro klienty připravila přes 50 různých itinerářů. Aktuálně pracuji pro norskou cestovní kancelář, kde se tvorbě itinerářů věnuji profesionálně. V důsledku toho nemám tolik času na individuální práci s vlastními klienty.

Proto jsem vybrala a upravila nejčastěji poptávané itineráře, které si nyní můžete stáhnout ve formě pdf. Součástí itineráře jsou obecné informace o cestování do Norska a na Island, plán cesty den po dni, tipy na ubytování a restaurace i přesné informace o turistických cílech (například turistické mapy, otevírací doby, informace o vstupném atd.)

Věřím, že vám tento předpřipravený itinerář ušetří čas i nervy a ukáže vám nejenom turistická místa, ale i utajená zákoutí, které mnohdy neznají ani místní. 

Miluju Norsko: Radka Stankova

Krásnou dovolenou!

Radka

Ukázka itineráře

Miluju Norsko: Itinerář Norsko
itinerar

Vzdálenosti a čas na cestě

●  Den 1: Cesta do Dánska, 10 hod, 950 km
●  Den 2: Dánsko & trajekt Hirtshals - Kristiansand, 3,5 hod, 300 km
●  Den 3: Jih Norska, 2 hod, 100 km
●  Den 4: Jih Norska, 1 hod, 50 km
●  Den 5: Západní Norsko, 1,5 hod, 80 km
●  Den 6: Západní Norsko, 2 hod, 110 km
●  Den 7: Západní Norsko, 4 hod, 200 km
●  Den 8: Západní Norsko, 1 hod, 55 km km
●  Den 9: Okolí Bergenu, 3 hod, 150 km
●  Den 10: Okolí Bergenu, 1 hod, 50 km
●  Den 11: Západní Norsko, 2,5 hod, 150 km
●  Den 12: Lærdal, nejsevernější bod cesty 1,5 hod, 80 km
●  Den 13: Hardangervidda, 4 hod, 200 km
●  Den 14: Hardangervidda, 4 hod, 230 km
●  Den 15: Jih Norska, 0 km
●  Den 16: Cesta na trajekt, trajekt Larvik - Hirtshals, 1 hod, 65 km
●  Den 17: Cesta z Dánska do ČR, 12 hod, 1150 km
misto

Jih a západ Norska

Tento itinerář je určený pro rodiny s dětmi cestující vlastním autem a s koly. Itinerář je naplánován tak, abyste během 2 týdnů poznali v klidu a pohodě krásná místa západního a jižního Norska a ochutnali od všeho trochu. Projedete se na drezínovém kole, navštívíte majáky, pevnosti i písečné pláže, protáhnete si nohy při výstupu na Preikestolen a projedete se lodí po fjordu. Užijete si krásné norské přírody, vodopádů a fjordů, ale zároveň nakouknete i do některých norských měst (Stavanger, Bergen).

Itinerář je naplánovaný tak, abyste každý den nepřejížděli z místa na místo, ale měli čas si Norsko vychutnat.

Noclehy jsou plánované do kempů, ale v některých dnech dávám doporučení na volné kempování . V Norsku je povolené volné kempování (více v sekci kempování). Místa na přespání si můžete po trase najít také sami nebo se můžete nechat inspirovat aplikací Park4night. Prosím, respektujte ale zákazy kempování a vždy si po sobě ukliďte. Vzhledem k zaměření na cyklistiku a turistiku je itinerář vhodný pouze pro letní období.

Celkem obdržíte 45 stránkový pdf dokument, který je rozdělen do dvou částí. Část před cestou obsahuje kapitoly o počasí, oblečení a vybavení, trajektech, pravidlech silničního provozu a tankování, nakupování. Druhá část je samotný itinerář, který obsahuje plán cesty den po dni, mapu cesty na daný den, popisy turistických tras a tipy na ubytování.

Upozorňujeme, že se jedná o elektronickou knihu ve formátu pdf, a ne o tištěnou publikaci!

Co navštívíte

●  Maják v Lindesnes (nejjižnější místo Norska)
●  Písečné duny Råberg Mile v Dánsku
●  Výlet na drezínových kolech po opuštěné železniční trati
●  Fotogenická městečka s bílými dřevěnnými domky na jižním pobřeží Norska
●  Výlety na Preikestolen a Trollpikken
●  Města Stavanger a Bergen
●  Nespočet vodopádů
●  Rybaření ve fjordu (možnost půjčení loďky)
●  Cyklovýlety v malebných údolích i na náhorní plošině Hardangervidda
●  Projížďku lodí po fjordu a po Telemark kanálu

Oslovil vás tento itinerář?

Recenze a zkušenosti

Iva TeršováItinerář na míru
Read More
Úžasný itinerář a spoustu dobrých rad navíc. Cestu jsme absolvovali na přelomu srpna a září. Díky plánu jsme vše v pohodě našli a vždy věděli co a jak. Viděli jsme úchvatná místa, na která by nás vůbec nenapadlo zajet, ušetřili jsme spoustu času a stresu. Dobře jste nám poradila i termín - bylo ještě hezky, ale kempy byly již poloprázdné a za dobré ceny, a ani turistická místa nebyla narvaná. A týden každodenní polární záře! Moc nám pomohla možnost zodpovězení dalších dotazů v průběhu cesty a pocit jistoty, že kdyby nastal problém, máme se na koho obrátit!
Zuzana BlažkováInteraktivní mapa západního Norska
Read More
Jako milovnici map a prostorové komunikace mi ohromně vyhovoval formát, který je - nechápu proč - na trhu vlastně unikátní a inovativní; ostatní destinační produkty vám prodají text a fotky, ale polohu na mapě už si musíte spojovat sami. Radka prodává vrstvu Google Maps, což je naprosto geniální - žádná appka/kniha navíc, prostě někde jedete, otevřete mapu a vidíte okamžitě barevně rozklíčované tipy na přírodní i kulturní a další zajímavosti v okolí.
Iva TejkalováInteraktivní mapa západního Norska
Read More
Vaše mapa je skvělou pomůcku pro soukromé plánovače jako jsem já a hlavně JE V ČEŠTINĚ! Pro nás konkrétně mají velký přínos tipy na kulturu jako je Kistefos muzeum, které navštívíme právě díky vám, protože je to novinka a tištěný průvodce je z roku 2016. Na velké tůry si netroufáme, ale rozdělení podle obtížnosti je skvělé a tím pádem můžeme zhodnotit do čeho se pustíme. Navíc vaše filozofie tipů i na místa, která nejsou na seznamu 90% cestovek je přesně to co mě baví. Přátelům, kteří o Norsku uvažují vás doporučuji a budu to ráda dělat dál.
Irena KadrnožkováItinerář na míru
Read More
V začátku plánování naší rodinné cesty po Norsku jsem náhodou objevila velmi poutavý blog RealCampLife, který spravuje Radka s Ivarem. A protože se nám líbily všechny jejich rady a postřehy, využili jsme jejich nabídku a nechali si od nich vytvořit itinerář na celé tři týdny. Ani jednou jsme se neztratili, ani jednou jsme se nenudili a domů jsme si dovezli jedinečné zážitky, plno krásných fotek bez davů a chuť se do Norska zase někdy vrátit.
Pavel Čermákcestovní konzultace
Read More
Radka, autorka Realcamplife, mi perfektně a mile poradila s plánováním dvoutýdenního roadtripu z Trondheim na Lofoty a zpět! Má přehled snad o všem v Norsku Poradila jak ohledně půjčení auta, MHD v okolí Trondheim, doporučila nějaký parádní treky.... Pokud se jednou rozhodne dělat tam průvodkyni, bude v tom určitě skvělá!
Edita TrčkováItinerář na míru
Read More
Děkuji Radce za velmi ochotný přístup s vypracováním mého itineráře při plánování mé cesty po Norsku. Její cenné rady a osobní zkušenosti s touto krajinou mi umožnily naplánovat cestu i na méně známá krásná místa v zemi fjordů. S jejím přispěním se o to víc těším na nezapomenutelnou dovolenou.
Mirek ZáhorskýInteraktivní mapa západního Norska
Read More
Mapa mi velice pomohla. Jsme lidi co moc neplánujeme a jezdíme s obytnou dodávkou po světě skoro na blind. Takže mrknem na pár videii z dané země a pak vyrazíme a buď tam dojedeme nebo ne. Mapa od tebe byla skvělá, že více či méně byla taková všeho chuť a hlavně byla dobře v bodech rozdělena do kategorii a to se dalo pak dobře řešit. Určitě mapu budu doporučovat dál!
Previous
Next

Časté dotazy

Trasa je naplánovaná z ČR (Prahy) do dánského Hirtshals odkud pak přejedete trajektem do Kristiansandu. Odkazy pro nákup lístků a tipy na to, kdy jsou trajekty  nejlevnější najdete v itineráři. Itinerář končí opět v ČR.  (Zpáteční trajekt je naplánován na trase Langesund – Hirtshals).

Trasa je naplánovaná tak, abyste každý den nepřejížděli na jiné místo, ale zdrželi se více v jedné oblasti. Na první den je naplánován dlouhý přejezd z Prahy do Aarhusu, ale další dny už v autě nebudete trávit více než 4 hodiny.

Pro představu:
1. den 10 hodin, 950 km
2. den 3,5 hodiny, 300 km
3. den 2 hodiny, 100 km
4. den 1 hodina, 50 km
5. den 1,5 hodiny, 80 km
atd…

Ubytování v itineráři jsou naplánované do kempů, kde můžete kempovat v autě, ve stanu nebo si zamluvit chatičku. Většinou se jedná o kempy v okolí měst a vesnic, kde není problém sehnat ubytování v B&B, pokud byste preferovali tuto možnost. Pro několik noclehů jsem navrhla volné kempování (wild camping) na místě, kde vím, že je hezké. Podotýkám ale, že podmínky pro volné kempování se mohou kdykoliv změnit a neručím za to, že se na daném místě neobjeví cedule se zákazem kempování. Pokud tato místa využijete, vždy si prosím po sobě ukliďte.

Bohužel ne. Itinerář zahrnuje některé horské silnice, které jsou před zimu uzavřené. Zároveň je itinerář zaměřen na aktivní turistiku a cyklistiku, tudíž je vhodný pro období od poloviny června do konce září.

Ano! Itinerář je speciálně plánovaný pro výlety s dětmi, jak pěšky tak na kolech (vlastních). Turistika i cykloturistika je naplánována tak, aby byla pro děti zajímavá a nebylo zde příliš velké převýšení, popřípadě frekventované silnice na cyklovýlety. Zároveň nejsou na trase naplánovány dlouhé každodenní přejezdy. Je to itinerář, který vám v klidu a pohodě ukáže krásná místa na jihu Norska.

V naprosté většině norských kempů není nutné zabookovat ubytování předem. Jediné co budete muset udělat před cestou je zamluvit si trajekt do a z Norska a zaregistrovat se do mýtného systému – podrobnější informace najdete v itineráři.

Zdaleka ne. V itineráři je naplánováno několik turistických atrakcí (Preikestolen, Fløyen v Bergenu, Flåm). V jiné dny ale v itineráři najdete i místa, kam turisté zřídkakdy zavítají (třeba projížďku na drezínových kolech, norský pohádkový les, stará vojenská pevnost). Kromě túr po horách je v itineráři i několik cyklistických výletů, navštívíte i norská města (Stavanger, Bergen) i menší vesničky při fjordech. Jedná se o vyvážený mix?

Pokud byste preferovali více dní, tak není problém si itinerář trochu uzpůsobit – zůstat na místě, které se vám líbí o něco déle a například strávit odpočinkový den rybařením u fjordu. Co se týče itinerářů do jiných míst, tak jich mám několik v plánu. Klidně mi napište co vás láká!

Miluju Norsko: Itinerář Norsko

Itinerář Jih a západ Norska s dětmi, karavanem a koly

Tento předpřipravený itinerář obsahuje podrobný plán cesty z ČR do jižního a západního Norska (trajekt Hirtshals-Kristiansand a Larvik-Hirtshals). Cesta zahrnuje lehčí treky, které v pohodě zvládnou aktivní děti, ale prozkoumáte i norská města (Stavanger a Bergen). Itinerář také obsahuje lehčí výlety na kole (vlastní kola). Spaní je naplánováno na divoko a do kempů.

990 

Interkativní mapy, které by se vám hodily

Interaktivní mapa západního Norska je soubor více než 700 zajímavých míst na jihu a západě Norska (od Kristiansandu až po Trondheim) zanesených do aplikace Google My Maps. Jednotlivé body jsou označeny přehlednými ikonkami a rozděleny do vrstev …
Mapa je skvělým pomocníkem pro plánování dovolené do Norska pro všechny, kteří chtějí poznat o něco více, než jen notoricky známé turistické atrakce. Ocení ji ale i ti, kteří v Norsku už nějaký pátek žijí a hledají inspiraci na víkendové cesty.
Miluju Norsko: Radka Stankova

Nevyhovuje vám tento itinerář? Co takhle itinerář vám zcela na míru?

Podrobný itinerář, který vás provede den za dnem vaší dovolenou po Norsku, včetně interaktivní mapy.