To nejlepší ze západního Norska

Tento itinerář vám během 17 dní ukáže ta nejkrásnější místa západního Norska. Projdete si nejznámější norské treky (Preikestolen, Trolltunga, Besseggen), ale zároveň se podíváte i na málo zámá místa. Užijete si krásné norské přírody, vodopádů a fjordů, ale zároveň nakouknete i do některých norských měst (Stavanger, Bergen, Oslo). Ubytování je naplánované do kempů.

990 

Co itinerář obsahuje

Plán den po dni

Itinerář obsahuje podrobný plán na každý den včetně tipů na kempy, mapu cesty na daný den, podrobnosti o turistických túrách a atrakcích.

Obecné informace

Více než 20 stran itineráře je věnovaných informacím ohledně cestování do Norska (registrace k placení mýtného, informace ohledně trajektů, ceny v Norsku, informace o kempování nebo cestování se psem...)

Datový zdroj 4

Informace o trajektech

Který trajekt zvolit pro cestu do Norska a který den vybrat, aby byla cesta levnější. Itinerář také obsahuje odkazy na jízdní řády místních trajektů v Norsku.

Itinerář neobsahuje:

Pár slov o itinerářích

quotes

Ahoj, já jsem Radka a již více než deset let žiju a cestuju po Norsku. Od roku 2017 se zabývám plánováním itinerářů na míru do Norska a na Island. Za tu dobu jsem pro klienty připravila přes 50 různých itinerářů. Aktuálně pracuji pro norskou cestovní kancelář, kde se tvorbě itinerářů věnuji profesionálně. V důsledku toho nemám tolik času na individuální práci s vlastními klienty.

Proto jsem vybrala a upravila nejčastěji poptávané itineráře, které si nyní můžete stáhnout ve formě pdf. Součástí itineráře jsou obecné informace o cestování do Norska a na Island, plán cesty den po dni, tipy na ubytování a restaurace i přesné informace o turistických cílech (například turistické mapy, otevírací doby, informace o vstupném atd.)

Věřím, že vám tento předpřipravený itinerář ušetří čas i nervy a ukáže vám nejenom turistická místa, ale i utajená zákoutí, které mnohdy neznají ani místní. 

Miluju Norsko: Radka Stankova

Krásnou dovolenou!

Radka

Ukázka itineráře

Miluju Norsko: Itinerář Norsko
itinerar

Vzdálenosti a čas na cestě

●  Den 1: Cesta do Dánska, 10h, 950 km
●  Den 2: Dánsko, 3h 30min, 300 km
●  Den 3: Jih Norska, 3h 30min, 180 km
●  Den 4: Jih Norska, 3h 30min, 180 km
●  Den 5: Západní Norsko, 4 hod 30 min, 220 km
●  Den 6: Západní Norsko, 1 hod 30 min, 75 km
●  Den 7: Západní Norsko, 4 hod 30 min, 220 km
●  Den 8: Prohlídka Bergenu, 0 km
●  Den 9: Západní Norsko, 3h 20 min, 200 km
●  Den 10: Západní Norsko, 5 hodin, 300 km
●  Den 11: Západní Norsko, 3 hod, 150 km
●  Den 12: Západní Norsko, 3 hodiny, 115 km
●  Den 13: Střední Norsko, 2 hodiny, 120 km
●  Den 14: Střední Norsko, 3 hod, 170 km
●  Den 15: Východní Norsko, prohlídka Oslo 2 hodiny, 230 km
●  Den 16: Jihovýchodní Norsko, 2 hodiny, 140 km
●  Den 17: Cesta z Dánska do ČR, 12 hod, 1150 km
misto

Jižní a Západní Norsko

Itinerář s názvem „To nejlepší ze západního Norska“ je určen pro aktivní turisty. Itinerář vás během 17 dní provede nejkrásnějšími túrami a místy západního a jižního Norska od Kristiansandu až po Åndalsnes. Trasa zahrnuje nejznámější norské turistické cíle jako je skalní kazatelna Preikestolen, trolí jazyk Trolltunga nebo přechod hřebene Besseggen v pohoří Jotunheimen. Zároveň vám ale poodhalí několik míst, o kterých neví ani většina Norů. Kromě nádherných fjordů, vodopádů a horských výšlapů budete mít šanci si prohlédnout i norská města, ať už nábřeží v Bergenu nebo bílé dřevěné domky ve Stavangeru. Vzhledem k zaměření na horskou turistiku je itinerář vhodný pouze pro letní období (polovina června až konec září.)

Celkem obdržíte 60 stránkový pdf dokument
, který je rozdělen do dvou částí. Část před cestou obsahuje kapitoly o počasí, oblečení a vybavení, trajektech, pravidlech silničního provozu a tankování, nakupován. Druhá část je samotný itinerář, který obsahuje plán cesty den po dni, mapyu cesty na daný den, popisy turistických tras a tipů na ubytování.

Upozorňujeme, že se jedná o elektronickou knihu ve formátu pdf, a ne o tištěnou publikaci!

Co navštívíte

●  Skalní kazatelnu Preikestolen
●  Trolí jazyk Trolltunga
●  Cesta Trolů
●  Přechod horského hřebene Besseggen
●  Fjordy Aurlandsfjorden a Nærøyfjorden, které jsou na seznamu UNESCO
●  Města Stavanger, Bergen a Oslo
●  Nespočet vodopádů

Oslovil vás tento itinerář?

Recenze a zkušenosti

Iva TeršováItinerář na míru
Read More
Úžasný itinerář a spoustu dobrých rad navíc. Cestu jsme absolvovali na přelomu srpna a září. Díky plánu jsme vše v pohodě našli a vždy věděli co a jak. Viděli jsme úchvatná místa, na která by nás vůbec nenapadlo zajet, ušetřili jsme spoustu času a stresu. Dobře jste nám poradila i termín - bylo ještě hezky, ale kempy byly již poloprázdné a za dobré ceny, a ani turistická místa nebyla narvaná. A týden každodenní polární záře! Moc nám pomohla možnost zodpovězení dalších dotazů v průběhu cesty a pocit jistoty, že kdyby nastal problém, máme se na koho obrátit!
Zuzana BlažkováInteraktivní mapa západního Norska
Read More
Jako milovnici map a prostorové komunikace mi ohromně vyhovoval formát, který je - nechápu proč - na trhu vlastně unikátní a inovativní; ostatní destinační produkty vám prodají text a fotky, ale polohu na mapě už si musíte spojovat sami. Radka prodává vrstvu Google Maps, což je naprosto geniální - žádná appka/kniha navíc, prostě někde jedete, otevřete mapu a vidíte okamžitě barevně rozklíčované tipy na přírodní i kulturní a další zajímavosti v okolí.
Iva TejkalováInteraktivní mapa západního Norska
Read More
Vaše mapa je skvělou pomůcku pro soukromé plánovače jako jsem já a hlavně JE V ČEŠTINĚ! Pro nás konkrétně mají velký přínos tipy na kulturu jako je Kistefos muzeum, které navštívíme právě díky vám, protože je to novinka a tištěný průvodce je z roku 2016. Na velké tůry si netroufáme, ale rozdělení podle obtížnosti je skvělé a tím pádem můžeme zhodnotit do čeho se pustíme. Navíc vaše filozofie tipů i na místa, která nejsou na seznamu 90% cestovek je přesně to co mě baví. Přátelům, kteří o Norsku uvažují vás doporučuji a budu to ráda dělat dál.
Irena KadrnožkováItinerář na míru
Read More
V začátku plánování naší rodinné cesty po Norsku jsem náhodou objevila velmi poutavý blog RealCampLife, který spravuje Radka s Ivarem. A protože se nám líbily všechny jejich rady a postřehy, využili jsme jejich nabídku a nechali si od nich vytvořit itinerář na celé tři týdny. Ani jednou jsme se neztratili, ani jednou jsme se nenudili a domů jsme si dovezli jedinečné zážitky, plno krásných fotek bez davů a chuť se do Norska zase někdy vrátit.
Pavel Čermákcestovní konzultace
Read More
Radka, autorka Realcamplife, mi perfektně a mile poradila s plánováním dvoutýdenního roadtripu z Trondheim na Lofoty a zpět! Má přehled snad o všem v Norsku Poradila jak ohledně půjčení auta, MHD v okolí Trondheim, doporučila nějaký parádní treky.... Pokud se jednou rozhodne dělat tam průvodkyni, bude v tom určitě skvělá!
Edita TrčkováItinerář na míru
Read More
Děkuji Radce za velmi ochotný přístup s vypracováním mého itineráře při plánování mé cesty po Norsku. Její cenné rady a osobní zkušenosti s touto krajinou mi umožnily naplánovat cestu i na méně známá krásná místa v zemi fjordů. S jejím přispěním se o to víc těším na nezapomenutelnou dovolenou.
Mirek ZáhorskýInteraktivní mapa západního Norska
Read More
Mapa mi velice pomohla. Jsme lidi co moc neplánujeme a jezdíme s obytnou dodávkou po světě skoro na blind. Takže mrknem na pár videii z dané země a pak vyrazíme a buď tam dojedeme nebo ne. Mapa od tebe byla skvělá, že více či méně byla taková všeho chuť a hlavně byla dobře v bodech rozdělena do kategorii a to se dalo pak dobře řešit. Určitě mapu budu doporučovat dál!
Previous
Next

Časté dotazy

Itinerář začíná a končí v Praze. První dva dny se počítá s cestou z ČR přes Německo do Dánska a následným přejezdem trajektem mezi Dánskem a Německem. Cestou zpět si prohlédnete Oslo a následně si můžete vybrat jednu ze čtyřech možností pro návrat domů v závislosti na tom, co byste chtěli navštívit cestou.

Trasa je naplánovaná tak, že skoro každý den spíte na jiném místě. Nebojte se ale, že byste trávili dlouhé hodiny v autě. Obvykle jsou denní přejezdy okolo 3 hodin. Málokdy jsou to ale 3 hodiny v kuse, protože je při cestě plno krásných míst, kde stojí za to se zastavit.

Ubytování v itineráři jsou naplánované do kempů, kde můžete kempovat v autě, ve stanu nebo si zamluvit chatičku. Většinou se jedná o kempy v okolí měst a vesnic, kde není problém sehnat ubytování v B&B, pokud byste preferovali tuto možnost. Na některých místech dávám tipy na přespání na divoko.

Bohužel ne. Itinerář zahrnuje mnoho scénických horských silnic, které jsou před zimu uzavřené. Zároveň je itinerář zaměřen na aktivní horskou turistiku, tudíž je vhodný pro období od června do října. Začátek června a konec října jsou krajní možnosti, ideálním obdobím je polovina června až konec září.

Tento itinerář se zaměřuje na nejkrásnější norské horské treky. Samozřejmě to záleží na tom, kolik toho vaše děti nebo pes ujdou, ale minimálně 3 túry jsou poměrně náročné (délka okolo 20km, převýšení okolo 900 metrů.) Itinerář, který je o něco vhodnější pro děti, starší osoby a lidi, kteří mají například problémy s koleny a preferují méně náročné výlety se chystá.

V naprosté většině norských kempů není nutné zabookovat ubytování předem. Jediné co budete muset udělat před cestou je zamluvit si trajekt do a z Norska a zaregistrovat se do mýtného systému – podrobnější informace najdete v itineráři.

Tento itinerář se zaměřuje především na největší norské turistické atrakce (například Preikestolen, Trolltunga nebo Besseggen). V jiné dny ale v itineráři najdete i místa, kam turisté zřídkakdy zavítají. Kromě túr po horách navštívíte i norská města (Stavanger, Bergen a Oslo) i menší vesničky při fjordech. Jedná se o vyvážený mix turistických a méně známých míst.

Pokud byste preferovali více dní, tak není problém si itinerář trochu uzpůsobit – zůstat na místě, které se vám líbí o něco déle a například strávit odpočinkový den rybařením u fjordu.

Co se týče itinerářů do jiných míst, tak jich mám několik v plánu. Klidně mi napište co vás láká!

Miluju Norsko: Itinerář Norsko

Itinerář To nejlepší ze západního Norska

Tento itinerář vám během 17 dní ukáže ta nejkrásnější místa západního Norska. Projdete si nejznámější norské treky (Preikestolen, Trolltunga, Besseggen), ale zároveň se podíváte i na málo zámá místa. Užijete si krásné norské přírody, vodopádů a fjordů, ale zároveň nakouknete i do některých norských měst (Stavanger, Bergen, Oslo). Ubytování je naplánované do kempů.

990 

Interkativní mapy, které by se vám hodily

Interaktivní mapa západního Norska je soubor více než 700 zajímavých míst na jihu a západě Norska (od Kristiansandu až po Trondheim) zanesených do aplikace Google My Maps. Jednotlivé body jsou označeny přehlednými ikonkami a rozděleny do vrstev …
Mapa je skvělým pomocníkem pro plánování dovolené do Norska pro všechny, kteří chtějí poznat o něco více, než jen notoricky známé turistické atrakce. Ocení ji ale i ti, kteří v Norsku už nějaký pátek žijí a hledají inspiraci na víkendové cesty.
Miluju Norsko: Radka Stankova

Nevyhovuje vám tento itinerář? Co takhle itinerář vám zcela na míru?

Podrobný itinerář, který vás provede den za dnem vaší dovolenou po Norsku, včetně interaktivní mapy.