Za přírodou a trochou adrenalinu

Tento itinerář vám během 18 dní provede krásnými místy na jihu a západě Norska. Itinerář zahrnuje jak turistické atrakce (Trolltunga, Preikestolen, Besseggen), tak méně známé lokace. Trasa je naplánovaná tak, abyste každý den nepřejížděli z místa na místo, a když, tak aby přejezdy nebyly delší než cca 3-4 hodiny. Itinerář také zahrnuje návrhy na outdoorové aktivity jako via ferrata nebo rafting/canyoning. Ubytování je naplánované do kempů s chatkami nebo do Airbnb. Možnost večerního kempování na Trolltunga a Preikestolen.

990 

Co itinerář obsahuje

Plán den po dni

Itinerář obsahuje podrobný plán na každý den včetně tipů na kempy, mapu cesty na daný den, podrobnosti o turistických túrách a atrakcích.

Obecné informace

Více než 20 stran itineráře je věnovaných informacím ohledně cestování do Norska (registrace k placení mýtného, informace ohledně trajektů, ceny v Norsku, informace o kempování nebo cestování se psem...)

Datový zdroj 4

Informace o trajektech

Který trajekt zvolit pro cestu do Norska a který den vybrat, aby byla cesta levnější. Itinerář také obsahuje odkazy na jízdní řády místních trajektů v Norsku.

Itinerář neobsahuje:

Pár slov o itinerářích

quotes

Ahoj, já jsem Radka a již více než deset let žiju a cestuju po Norsku. Od roku 2017 se zabývám plánováním itinerářů na míru do Norska a na Island. Za tu dobu jsem pro klienty připravila přes 50 různých itinerářů. Aktuálně pracuji pro norskou cestovní kancelář, kde se tvorbě itinerářů věnuji profesionálně. V důsledku toho nemám tolik času na individuální práci s vlastními klienty.

Proto jsem vybrala a upravila nejčastěji poptávané itineráře, které si nyní můžete stáhnout ve formě pdf. Součástí itineráře jsou obecné informace o cestování do Norska a na Island, plán cesty den po dni, tipy na ubytování a restaurace i přesné informace o turistických cílech (například turistické mapy, otevírací doby, informace o vstupném atd.)

Věřím, že vám tento předpřipravený itinerář ušetří čas i nervy a ukáže vám nejenom turistická místa, ale i utajená zákoutí, které mnohdy neznají ani místní. 

Miluju Norsko: Radka Stankova

Krásnou dovolenou!

Radka

Ukázka itineráře

Miluju Norsko: Itinerář Norsko
itinerar

Vzdálenosti a čas na cestě

●  Den 1: Cesta do Dánska, 10 hod, 1000 km
●  Den 2: Přejezd do Norska, 7 hod, 430 km (i s trajektem)
●  Den 3: Jih Norska (okruh) 3 hod, 180 km
●  Den 4: Jih Norska, 3 hod, 135 km
●  Den 5: Západní Norsko, 2,5 hod, 140 km
●  Den 6: Západní Norsko, 4,5 hod, 240 km
●  Den 7: Západní Norsko, žádný přesun
●  Den 8: Hardanger, 1,5 hod, 60 km
●  Den 9: Hardanger, 40 min, 40 km
●  Den 10: Hardanger, 4,5 hod, 4 km
●  Den 11: Bergen, 40 min, 40 km
●  Den 12: Sognefjord, 3 hod, 170 km
●  Den 13: Východní Norsko, 3 hod, 180 km
●  Den 14: Východní Norsko, žádný přesun
●  Den 15: Východní Norsko, 3h 15min, 200 km
●  Den 16: Jihovýchodní Norsko, 3,5 hod, 220 km
●  Den 17: Cesta na trajekt, 3 hod 15 min, 200 km
●  Den 18: Cesta z Dánska do ČR, 12 hod, 1150 km
misto

Jižní a Západní Norsko

Itinerář s názvem „Za přírodou, turistikou a trochou adrenalinu“ je určen pro aktivní turisty a rodiny s náctiletými dětmi. Itinerář vás během 18 dní provede nejkrásnějšími túrami a místy západního a jižního Norska od Kristiansandu až po Besseggen. Trasa známé norské treky jako je skalní kazatelna Preikestolen, trolí jazyk Trolltunga nebo přechod hřebene Besseggen v pohoří Jotunheimen. Jelikož jsou tyto turistické cíle extrémně populární, tak se v itineráři počítá s kempováním u Preikestolen a Trolltunga a přenocováním v horské chatě při přechodu hřebene Besseggen, čímž se vyhnete největším davům i pokud cestujete v červenci.

Zároveň vám ale itinerář poodhalí několik míst, o kterých neví ani většina Norů. Kromě nádherných fjordů, vodopádů a horských výšlapů budete mít šanci si prohlédnout i klasické dřevěné domky na nábřeží v Bergenu nebo si vyzkoušet adrenalinovější aktivity jako je rafting, canyoning, via ferrata nebo jízda na drezínovém kole po staré železniční trati. Vzhledem k zaměření na horskou turistiku je itinerář vhodný pouze pro letní období (polovina června až konec září.)

Celkem obdržíte 55 stránkový pdf dokument, který je rozdělen do dvou částí. Část před cestou obsahuje kapitoly o počasí, oblečení a vybavení, trajektech, pravidlech silničního provozu a tankování, nakupován. Druhá část je samotný itinerář, který obsahuje plán cesty den po dni, mapy cesty na daný den, popisy turistických tras a tipy na ubytování.

Upozorňuji, že se jedná o elektronickou knihu ve formátu pdf, a ne o tištěnou publikaci!

Co navštívíte

●  Ubytování na majáku
●  Jízda na drezínových kolech po vysloužilé železniční trati
●  Trolí penis
●  Přespání u skalní kazatelny Preikestolen
●  Kempování u Trolího jazyka Trolltunga
●  Via Ferrata, raftování nebo canyoning
●  Přespání v horské chatě při přechodu hřebene Besseggen
●  Fjordy Aurlandsfjorden a Nærøyfjorden, které jsou na seznamu UNESCO
●  Prohlídka Bergenu
●  Návštěvu vikingské vesnice
●  Nespočet vodopádů, horských farem, tunelů a fjordů

Oslovil vás tento itinerář?

Recenze a zkušenosti

Iva TeršováItinerář na míru
Read More
Úžasný itinerář a spoustu dobrých rad navíc. Cestu jsme absolvovali na přelomu srpna a září. Díky plánu jsme vše v pohodě našli a vždy věděli co a jak. Viděli jsme úchvatná místa, na která by nás vůbec nenapadlo zajet, ušetřili jsme spoustu času a stresu. Dobře jste nám poradila i termín - bylo ještě hezky, ale kempy byly již poloprázdné a za dobré ceny, a ani turistická místa nebyla narvaná. A týden každodenní polární záře! Moc nám pomohla možnost zodpovězení dalších dotazů v průběhu cesty a pocit jistoty, že kdyby nastal problém, máme se na koho obrátit!
Zuzana BlažkováInteraktivní mapa západního Norska
Read More
Jako milovnici map a prostorové komunikace mi ohromně vyhovoval formát, který je - nechápu proč - na trhu vlastně unikátní a inovativní; ostatní destinační produkty vám prodají text a fotky, ale polohu na mapě už si musíte spojovat sami. Radka prodává vrstvu Google Maps, což je naprosto geniální - žádná appka/kniha navíc, prostě někde jedete, otevřete mapu a vidíte okamžitě barevně rozklíčované tipy na přírodní i kulturní a další zajímavosti v okolí.
Iva TejkalováInteraktivní mapa západního Norska
Read More
Vaše mapa je skvělou pomůcku pro soukromé plánovače jako jsem já a hlavně JE V ČEŠTINĚ! Pro nás konkrétně mají velký přínos tipy na kulturu jako je Kistefos muzeum, které navštívíme právě díky vám, protože je to novinka a tištěný průvodce je z roku 2016. Na velké tůry si netroufáme, ale rozdělení podle obtížnosti je skvělé a tím pádem můžeme zhodnotit do čeho se pustíme. Navíc vaše filozofie tipů i na místa, která nejsou na seznamu 90% cestovek je přesně to co mě baví. Přátelům, kteří o Norsku uvažují vás doporučuji a budu to ráda dělat dál.
Irena KadrnožkováItinerář na míru
Read More
V začátku plánování naší rodinné cesty po Norsku jsem náhodou objevila velmi poutavý blog RealCampLife, který spravuje Radka s Ivarem. A protože se nám líbily všechny jejich rady a postřehy, využili jsme jejich nabídku a nechali si od nich vytvořit itinerář na celé tři týdny. Ani jednou jsme se neztratili, ani jednou jsme se nenudili a domů jsme si dovezli jedinečné zážitky, plno krásných fotek bez davů a chuť se do Norska zase někdy vrátit.
Pavel Čermákcestovní konzultace
Read More
Radka, autorka Realcamplife, mi perfektně a mile poradila s plánováním dvoutýdenního roadtripu z Trondheim na Lofoty a zpět! Má přehled snad o všem v Norsku Poradila jak ohledně půjčení auta, MHD v okolí Trondheim, doporučila nějaký parádní treky.... Pokud se jednou rozhodne dělat tam průvodkyni, bude v tom určitě skvělá!
Edita TrčkováItinerář na míru
Read More
Děkuji Radce za velmi ochotný přístup s vypracováním mého itineráře při plánování mé cesty po Norsku. Její cenné rady a osobní zkušenosti s touto krajinou mi umožnily naplánovat cestu i na méně známá krásná místa v zemi fjordů. S jejím přispěním se o to víc těším na nezapomenutelnou dovolenou.
Mirek ZáhorskýInteraktivní mapa západního Norska
Read More
Mapa mi velice pomohla. Jsme lidi co moc neplánujeme a jezdíme s obytnou dodávkou po světě skoro na blind. Takže mrknem na pár videii z dané země a pak vyrazíme a buď tam dojedeme nebo ne. Mapa od tebe byla skvělá, že více či méně byla taková všeho chuť a hlavně byla dobře v bodech rozdělena do kategorii a to se dalo pak dobře řešit. Určitě mapu budu doporučovat dál!
Previous
Next

Časté dotazy

Itinerář začíná a končí v Praze. První den počítá s cestou z ČR přes Německo do Dánska a přespáním poblíž dánského města Aarhus. Druhý den se přepravíte trajektem mezi dánským Hirtshals a norským Kristiansand a dobrodružství může začít! Zpáteční cesta počítá se stejným trajektem, takže si můžete objednat zpáteční jízdenku.

Itinerář je naplánovaný tak, abyste každý den nepřejížděli z místa na místo, a když, tak aby přejezdy nebyly delší než cca 3-4 hodiny. Dny 2 a 3, 6 a 7, 10 a 11 zůstáváte ve stejném ubytování/kempu.

Ubytování v itineráři jsou naplánované do kempů, kde můžete kempovat v autě, ve stanu nebo si zamluvit chatičku. Většinou se jedná o kempy v okolí měst a vesnic, kde není problém sehnat ubytování v B&B, pokud byste preferovali tuto možnost. První dva dny v Norsku navrhuji ubytování na majáku poblíž Kristiansandu. Jedná se o unikátní lokaci, ale zároveň cenově přijatelné ubytování. Pokud preferujete kempování na divoko, tak doporučuji aplikaci Park4night. V itineráři tipy na volné kempování neposkytuji, protože se pravidla a lokální zákazy neustále mění a já nejsem schopna garantovat jejich aktuálnost.

Bohužel ne. Itinerář zahrnuje scénické horské silnice, které jsou před zimu uzavřené. Zároveň je itinerář zaměřen na aktivní horskou turistiku, tudíž je vhodný pro období od poloviny června do konce září.

To záleží na tom, kolik toho vaše děti nebo pes ujdou. Nejnáročnější túrou na programu je Trolltunga s 20 kilometry a převýšením 1000 metrů. V itineráři jsou i další horské túry, ale vždy je k nim poskytnuta jednodušší alternativa. V případě cestování se psem je potřeba některé dny upravit.

V naprosté většině norských kempů není nutné zabookovat ubytování předem. V některých to dokonce ani není možné. Jediné co budete muset udělat před cestou je zamluvit si ubytování na majáku, v chatě Memurubu při přechodu Besseggen, trajekt do a z Norska a zaregistrovat se do mýtného systému – podrobnější informace najdete v itineráři.

Za poslední roky jsem naplánovala několik desítek itinerářů na míru pro různé zákazníky. Naprostá většina si přála se vyhnout turistickým davům, ale zároveň nechtěli minout nejznámější norské túry jako je Preikestolen, Trolltunga a Besseggen. Proto jsou tyto túry v itineráři zahrnuty. U všech třech se počítá s kempováním na vrcholku (v případě Besseggenu s přespáním v chatě), čímž se vyhnete letním davům. V itineráři najdete ale i místa, kam turisté zřídkakdy zavítají. Obecně řečeno, největší nápor turistů zažívá Norsko v červenci a na začátku srpna. Pokud si naplánujete dovolenou na červen nebo konec srpna, či ještě lépe září, pak po cestě potkáte citelně méně lidí.

Pokud byste preferovali více dní, tak není problém si itinerář trochu uzpůsobit – zůstat na místě, které se vám líbí o něco déle a například strávit odpočinkový den rybařením u fjordu. Itinerář si také můžete zkrátit tím, že některá místa vynecháte. Pro případné adaptace velmi doporučuji kombinovat itinerář s naší interaktivní mapou západního Norska.

Miluju Norsko: Itinerář Norsko

Itinerář Za přírodou a trochou adrenalinu

Tento itinerář vám během 18 dní provede krásnými místy na jihu a západě Norska. Itinerář zahrnuje jak turistické atrakce (Trolltunga, Preikestolen, Besseggen), tak méně známé lokace. Trasa je naplánovaná tak, abyste každý den nepřejížděli z místa na místo, a když, tak aby přejezdy nebyly delší než cca 3-4 hodiny. Itinerář také zahrnuje návrhy na outdoorové aktivity jako via ferrata nebo rafting/canyoning. Ubytování je naplánované do kempů s chatkami nebo do Airbnb. Možnost večerního kempování na Trolltunga a Preikestolen.

990 

Interkativní mapy, které by se vám hodily

Interaktivní mapa západního Norska je soubor více než 700 zajímavých míst na jihu a západě Norska (od Kristiansandu až po Trondheim) zanesených do aplikace Google My Maps. Jednotlivé body jsou označeny přehlednými ikonkami a rozděleny do vrstev …
Mapa je skvělým pomocníkem pro plánování dovolené do Norska pro všechny, kteří chtějí poznat o něco více, než jen notoricky známé turistické atrakce. Ocení ji ale i ti, kteří v Norsku už nějaký pátek žijí a hledají inspiraci na víkendové cesty.
Miluju Norsko: Radka Stankova

Nevyhovuje vám tento itinerář? Co takhle itinerář vám zcela na míru?

Podrobný itinerář, který vás provede den za dnem vaší dovolenou po Norsku, včetně interaktivní mapy.